به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از خرم‌آباد، مجید کیانپور شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری لرستان که به حضور وزیر کار برگزار شد به آمار و ارقام بیکاری در لرستان اشاره و بیان کرد:وقتی در بین مردم حضور پیدا می‌کنیم نگرانی‌های مردم واقعا چیز دیگری است و آمار موجود با انچه در جامعه می‌بینیم یکسان نیست.

وی خطاب به وزیر کار عنوان کرد: نرخ بیکاری و نرخ مهاجرت شاید نشان دهنده این است که باید به لرستان توجه بیشتری داشت.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه تامین اجتماعی در زمینه دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌ها مشکلات زیادی وجود دارد و رویه فعلی نمی‌تواند برای بخش خصوصی راهگشا باشد و لذا باید فکری به حال سهم بیمه ۴ درصد سختی و زیان آور شود.

 وی اظهار داشت: انتظار داریم دستورالعمل‌های صادر شده در جهت کمک به کارگران و کارفرمایان باشد.

کیانپور در ادامه در ارتباط به وضعیت حقوق و دستمزد در سال ۹۸ خطاب به شریعتمداری بیان کرد: هنوز تصمیم مشخصی برای حقوق و دستمزد گرفته نشده و پاسخ قانع کننده‌ای برای مردم نداریم و لذا انتظار داریم در شورای عالی کار با توجه به واقعیات جامعه و وضعیت معیشتی مردم تصمیمات مناسبی اخذ شود.

وی با بیان اینکه حقوق ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومانی مشکلات کارگر را برطرف نمی‌کند، گفت: بسته‌های حمایتی در نظر گرفته به بسیاری از مردم مشمول، اعطا نشده که انتظار داریم ساز و کار مناسبی در این عرصه دیده شود.

کیانپور در ادامه با اشاره به اینکه در نحوه توزیع کالاهای اساسی ابهام وجود دارد، افزود: این امر نیز باید اصلاح شود.

وی در پایان گفت: قرار بر این بود که استان لرستان پایلوت مشاغل خانگی دیده شود و انتظار داریم سهم مناسبی برای استان دیده شود.

انتهای پیام/