به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، محمودرضا مرادی امروز  از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی استان در اربعین امسال خبر داد و اظهار داشت: این دانشگاه با ایجاد سه بیمارستان  و آمادگی ۱۰۰‌درصد بیمارستان‌های هفت شهرستان مسیر تردد، خدمات بسیار خوبی را به زائران ارائه می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامصحراییه داد: ۲ بیمارستان صحرایی در حدفاصل شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی و دیگری در حد فاصل قصرشیرین و سرپل‌ذهاب احداث می‌شود.

وی افزود: بیمارستان‌های شهرستان‌های قصرشیرین، گیلان‌غرب، اسلام‌آباد غرب، کرمانشاه، صحنه و کنگاور از نظر تجهیزات و نیروی انسانی آمادگی کامل دارند.

مرادی با اشاره به اضافه کردن ظرفیت ۲۰ تا ۴۰ درصد به تخت‌های بیمارستانی استان، تصریح کرد: در ایام اربعین برای خالی مانده تخت‌های بیمارستان استان سعی می‌شود عمل‌های جراحی و بستری‌های غیراورژانسی کنسل شود تا اگر نیازی به خدمات به زوار باشد از ظرفیت این تخت‌ها استفاده شود.

وی بر ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به زائران اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: حدود ۱۰۰ آمبولانس در مسیر تردد زوار از کنگاور تا مرز خسروی مستقر است که تراکم آمبولانس‌ها و پایگاه‌های امدادی با نزدیک شدن به مرز بیشتر می‌شود.

این مسؤول به استقرار ۱۲ پایگاه امدادی بین مسیر قصرشیرین تا خسروی اشاره کرد و گفت: این تعداد پایگاه‌ها به صورت زیگزاگی در دو طرف جاده به  زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

مرادی به استقرار ۱۰ اتوبوس‌آمبولانس در طول مسیر اشاره و بیان کرد: در مواقعی که حجم ترافیک زیاد باشد از موتورلانس‌هایی که امکانات اولیه خدمات‌رسانی و کارهای اولیه فوریت‌ها را به همراه یک امدادگر دارند، استفاده می‌‌شود.

انتهای پیام/پ