به گزارش پایگاه خبری ربیع، امیر یزدی با اشاره به آخرین وضعیت زمان بازگشایی خطوط اتوبوسرانی در شهر قم، اظهار داشت: زمان آغاز به کار رسمی ناوگان اتوبوسرانی به تصمیم نهایی ستاد مبارزه با کرونا استان بستگی دارد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم برنامه‌ریزی‌های سازمان برای نحوه راه‌اندازی مجددخطوط اتوبوسرانی را تشریح کرد و افزود: در صورت اعلام ستاد مبارزه با کرونا استان ابتدا ۸ خطاصلی در سطح شهر آغاز به کارکرده و سایر خطوط در زمان‌بندی مشخص و با توجه به درخواستشهروندان راه‌اندازی می‌شود.
یزدی با تأکید بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در زمان راه‌اندازی خطوط اتوبوسرانی، تصریحکرد: این ۸ خطوط برای حفظ سرفاصله‌ها و عدم تجمع شهروندان در ایستگاه‌های اتوبوس با تمامظرفیت آغاز به کار خواهد کرد.
وی از انجام مذاکراتی بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با سازماناتوبوسرانی جهت تأمین ماسک و دستکش خبر داد و گفت: باید دستکش و ماسک موردنیاز باقیمتمناسب در دسترس مردم قرارگرفته تا بتوانیم خطوط اتوبوسرانی را راه‌اندازی کنیم.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با تأکید بر جلوگیری از ورود افراد فاقد ماسک و دستکش به اتوبوس، بیان کرد: ما از شهروندان درخواست داریم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و هنگام استفاده از حمل‌ونقل عمومی موارد مشخص‌شده را رعایت کنند.
یزدی استفاده از کارت‌پول را یکی دیگر از الزامات استفاده از خطوط اتوبوسرانی دانست و خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌عنوان از مسافران پول نقد دریافت نشده و باید همه شهروندان از کارت‌پولاستفاده کنند.
وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با سازمان فاوای شهرداری جهت شارژ کارت‌ها و فروش کارتانجام‌شده و تا بازگشایی خطوط اتوبوسرانی مردم می‌توانند کارت تهیه کنند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم داشتن حمل‌ونقلی ایمن را یکی از دغدغه‌های این سازمان عنوان و افزود: سازمان اتوبوسرانی برای ارائه خدماتی ایمن و کامل نیازمند همکاری همه شهروندان بوده و امیدواریم بتوانیم خدمات لازم را هرچه سریع‌تر به مردم ارائه دهیم.