به گزارش پایگاه خبری ربیع، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به این‌که در حال حاضر یکی از مشکلات ما در مناطق سیل‌زده انسداد برخی محورهای شریانی و ترانزیتی کشور است، اظهار کرد: پلدختر – خرم آباد، اهواز- آبادان، قسمتی از محور اندیمشک-اهواز، فردوس-دیهوک-راور-کرمان و کرمان-نهبندان محورهای شریانی مسدود کشور هستند.

وی با بیان این‌که محور فردوس-دیهوک-راور-کرمان تا دو هفته آینده بازگشایی می‌شود، افزود: در این محورهای یاد شده به شدت درگیر هستیم تا بتوانیم آنها را با توجه به این‌که برخی ترانزیتی هستند را هرچه سریع‌تر بازگشایی کنیم.

وی با تاکید بر این‌که محورهای خوزستان پس از فروکش کردن آب بازسازی و بهسازی‌های لازم را انجام می‌دهیم، یادآور شد: در بخش‌های مختلف محورهای خرم آباد،‌ پلدختر و ایلام در حال نصب پل‌های بزرگ به صورت موقتی هستیم تا بتوانیم تردد را برقرار کنیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ادامه با اعلام این‌که سیل به حدود ۱۴۵۰۰ کیلومتر راه و ۱۰ هزار پل خسارت وارد کرده است، گفت: از سوی دیگر از مجموع ۳۱۵ محور شریانی و غیرشریانی مسدود ۲۹۳ محور با تلاش راهداران بازگشایی شده است. در حال حاضرحدود ۱۰۰۰ دستگاه ماشین آلات با همکاری بخش خصوصی در استان‌های لرستان، خوزستان و ایلام درگیر کمک‌رسانی هستند.

حسن‌نیا همچنین با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص بارش باران و برف در برخی استان‌های کشور، افزود: در مجموع حدود ۱۲۰۰۰ ماشین‌آلات راهداری در کشور داریم که در سراسر کشور آماده خدمات‌رسانی به خصوص در محورهایی موصلاتی استان‌هایی هستند که قرار است طی روزهای آینده در آنها بارندگی صورت گیرد.