به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، اهالی دیار زنده‌رود این روزها و با ماندگاری آلاینده‌ها در جو این شهر حال و روز خوبی ندارند و گویا آلودگی نصف جهان بر دوش مردمان این شهر سنگینی می‌کند.

آلودگی هوای نصف جهان از دیروز شدت بیشتری گرفت تاحدی که به مرز ناسالم برای عموم رسید و امروز نیز این آلودگی هوا بیش از پیش نفس شهروندان شهر زیبای خدا را گرفته است.

اصفهانی‌ها که از قدیم، به داشتن شهری پاکیزه و زیبا می‌بالیدند این روزها و با ماندگاری آلاینده‌ها در جو این شهر حال‌ و روز خوبی ندارند و گویا آلودگی هوای نصف جهان بر دوش مردمان این شهر سنگینی می‌کند.

پایداری جو و کاهش نزولات آسمانی عاملی بر ماندگاری سوغات صنعت اصفهان بر فراز این شهر است و امروز هوای اصفهان یکی از آلوده‌ترین روزهایش را سپری کرد.

رقص پرچم جمهوری اسلامی ایران در سطح معابر شهر جانی تازه به مردمان این شهر می‌بخشد، اما آلودگی‌ها پرده‌ای سیاه بر این زیبایی کشیده‌اند.

خشک شدن تدریجی زنده رود دل و دماغ اصفهانی‌ها را گرفته است، این آلودگی‌ها نیز غم مردمان این شهر را دوچندان می‌کند؛ به همین واسطه مردم اصفهان اقدامی عملی از مسئولان شهری طلب دارند تا این مشکل به‌صورت کلی و نه مقطعی حل شود.