به گزارش پایگاه خبری ربیع، علیرضا جاوید عربشاهی؛ درآئین افتتاح طرح راه‌اندازی سامانه بازرگام که به همت سازمان تعاونی روستایی قرار است بعد از تهران در شهر اصفهان در راستای توزیع عادلانه اقلام مردم و جلوگیری از احتکار و گران فروشی انجام شود گفت: در  طرح فروش اینترنتی مرغ و تخم مرغ هر شهروند می‌تواند برای خرید مرغ منجمد و تخم‌مرغ شانه‌ای پس از ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری در سامانه بازرگام، اقلام خود را حداکثر در ۲۴ ساعت دریافت نماید.

وی ادامه داد: هر شهروند می‌تواند در ۲۴ ساعت ۵۰ کیلوگرم مرغ منجمد به قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار تومان و شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی به مبلغ ۴۳ هزار تومان دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه سقف و کف خرید برای مرغ به ترتیب ۵۰ و ۱۰ کیلوگرم و برای تخم‌مرغ ۱۰ و ۲ شانه در نظر گرفته‌شده است افزود:  طرح توزیع الکترونیکی مرغ و تخم‌مرغ پیش‌ازاین و در ابتدا در شهر تهران آغاز شد و اصفهان را به‌عنوان شهر دوم برگزیدیم و قرار است برای شهر‌های کرج و رشت و یزد نیز برنامه‌ریزی شود.

وی هدف از تنظیم این طرح را تنظیم بازار و کنترل نرخ‌های توزیع این دو مواد غذایی برشمرد و تصریح کرد: حذف واسطه‌ها و تسهیل در ارائه مواد غذایی ازجمله دیگر اهداف این طرح به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: برنامه ما این است که تا پایان سال در ۱۰ استان طرح توزیع اینترنتی مرغ و تخم‌مرغ را اجرا کنیم و سپس برای سایر شهرستان‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

جاوید عربشاهی با بیان اینکه سامانه طراحی‌شده توانایی و ظرفیت بالایی دارد و حتی ثبت ۱۴ هزار سفارش در ثانیه هم ثبت ‌شده است گفت: از دیگر برنامه‌های این سازمان می‌توان به توزیع میوه شب عید مانند طرح اینترنتی فعلی و در بستر سامانه و اینترنت و برای دسترسی راحت‌تر مردم به اقلام مصرفی اشاره کرد.

وی با تاکید براینکه هیچ هزینه‌ای از برای ارسال از شهروندان دریافت نمی‌شود، اضافه کرد: با توافق مدیر سامانه بازرگام، این سیستم وارد فاز دریافت هزینه نخواهد شد؛ همچنین با هر پلت‌فرمی که بتواند به صورت آنلاین سفارش گیری کند حاضر به انعقاد قرار داد هستیم.