به گزارش پایگاه خبری ربیع، سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان در آیین کلنگ‌زنی این طرح گفت: با اجرای طرح مجتمع آبرسانی به ۱۸ روستای برزاوند، حدود ۸ هزار نفر از اهالی این روستا از زآب شرب سالم و بهداشتی برخودار می‌شوند.
هاشم امینی افزود: طول شبکه انتقال این مجتمع آبرسانی حدود ۱۰۶کیلومتر است که از طریق احداث ۱۰ باب مخزن با حجم بیش از دوهزار و ۲۲۰ مترمکعب آب شرب مردم این روستا به صورت پایدار تأمین می‌شود.
وی افزود: در نظر گرفته شده با راه‌اندازی سه ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۳۳ لیتر بر ثانیه، آب شرب این مجتمع روستایی در تمام روزهای سال به صورت عادلانه تأمین شود.
سرپرست شرکت آبفا روستایی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه بیش از ۳۳ میلیارد تومان است. وی در ادامه هدف از اجرای این پروژه را تأمین آب سالم و پایدار برای روستاهای دهستان برزاوند عنوان کرد و گفت: آب مورد نیاز این طرح از خط اصفهان بزرگ تأمین خواهد شد؛ این در حالیست که هم‌اکنون ۹۶ روستا در شهرستان اردستان با تانکر آبرسانی می‌شوند که باید تدابیری برای احداث مجتمع‌های آبرسانی در روستاها در نظر گرفت.
وی بیان کرد: شهرستان اردستان دارای ۱۶۳ روستای دارای سکنه است که افزون بر ۱۵۰ روستای آن تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد.
لازم به یادآوری است، شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.