به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از اراک، یوسف سپهوند پیش از ظهر امروز در رزمایش مشترک ترافیکی، انتظامی و امدادی استان مرکزی اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال استان مرکزی ۵۱۶ نفر تلفات جاده‌ای داشته که ۸۴ درصد از این جان‌باختگان در حوزه پلیس‌راه و برون‌شهری بوده و ۱۶ درصد در داخل شهرها بوده است.

وی اصلی‌ترین عامل تصادفات در محورها و در حوزه پلیس‌راه را عدم توجه به جلو و انحراف به چپ برشمرد و افزود: عامل هر دو مورد سرعت غیرمجاز اعلام شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه روزانه ۵ هزار دستگاه وسیله نقلیه از محورهای استان عبور می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۵ درصد از جاده‌های استان تحت کنترل هوشمند قرار دارند، ۳۲ نقطه پرحادثه در حوزه پلیس‌راه آشکارسازی شده است.

سپهوند وفاق و همبستگی اجتماعی پلیس، مردم و دستگاه‌های خدمات‌رسان را مهم‌ترین راهبرد و رویکرد اجرایی و عملیاتی در مانور ستاد اجرایی خدمات سفر این استان خواند و گفت: نوروز منبع امیدواری و تداعی‌کننده ارزش‎های دیرینه و فرصتی برای احیای ارزش‎های ملی و فرهنگی است که بسترسازی ایجاد امنیت پایدار و آرامش عمومی از مسئولیت‌هایی است که باید تمام دستگاه‌ها و نهادها نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به مأموریت‌های نیروی انتظامی در ایام تعطیلات نوروز اضافه کرد: در اجرای منویات مقام معظم رهبری کاهش سوانح و کشته‌شدگان سوانح رانندگی از مهم‌ترین راهبردهای اجرایی پلیس است که در ایام تعطیلات نوروزی با بهره‌گیری از مشارکت و هم‌افزایی دیگر دستگاه‌های خدمات رسان دنبال می‌شود.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی وفاق اجتماعی و همبستگی اجتماعی دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان و مشارکت جمعی شهروندان را ضرورتی در تحقق مطلوب طرح‌های نوروزی و نظم و انضباط مطلوب ترافیکی و انضباطی برشمرد و گفت: وفاق، مقدمه همبستگی و همبستگی مقدمه نظم اجتماعی است و در مانور ستاد اجرایی خدمات سفر مهم‌ترین هدف ارتقای امنیت اجتماعی، خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان و رفع دغدغه‌های مردمی است.

سپهوند در ادامه نظم، امنیت و انضباط اجتماعی را از جمله پدیده‌های پراهمیت و از شاخصه‌های یک جامعه پایدار، پویا، رشد یافته و قانونمند دانست و گفت:‌ نظم و انضباط لازمه و زیربنا پیشرفت و ترقی کشور است و در سایه نظم، مردم احساس امنیت می‌‌کنند که نیروی انتظامی نیز در سال جاری برنامه‌های خود را با محوریت شعار «نشاط بهاری، نظم و قانون‌مداری» آغاز می‌کند.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی از مدت‌ها قبل با برنامه‌ریزی هدفمند در استفاده از ظرفیت‌های استانی، ارتقای امنیت ترافیکی و انتظامی را در طول روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی را در دستور کار قرار داده است که در این مدت افزایش توان عملیاتی پلیس در حوزه نظم و انضباط ترافیکی و همچنین در حوزه انتظامی اجرایی شده است.

رزمایش نوروزی پلیس و دستگاه‌های خدماتی و امدادی از صبح امروز تا پایان تعطیلات نوروزی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/