فرمانده یگان عملیاتی پدافند هوایی نیروگاه هسته ای شهید احمدی روشن نطنز گفت: آسمان ایران، امن ترین آسمان خاورمیانه است.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، سرگرد مهدی کاظمی با بیان آمادگی دفاع از حریم هوایی نیروگاه هسته ای نطنز اظهار کرد: امروز سازمان هوایی جهانی اعتراف می کند که آسمان ایران امن ترین آسمان خاورمیانه است که بیشترین پروازها را دارد؛ پس دشمنان ایران اگر بخواهند حرکتی در آسمان ایران داشته باشند مطمئن باشند که آسمان را به جهنمی برای آنان تبدیل خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه نیروهای دفاعی کشور در هر شرایطی تمام مناطق دریایی و هوایی و زمینی را تحت کنترل خود دارند، افزود: در مراحل شناسایی دشمن ابتدا به کشف مورد از طریق سایت های خود و شنود اقدام می کنیم و پس از شناسایی تدابیر لازم برای مقابله اعمال می شود.
وی تصریح کرد: پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ۲۴ ساعته چشم به اسکوپ ها دارد تا در رصدی همه جانبه از مرز هند تا اسرائیل و مرز ترکیه هیچ موردی از چشم پدافند هوایی کشور دور نشود.
فرمانده یگان عملیاتی پدافند هوایی نیروگاه هسته ای شهید احمدی روشن نطنز همچنین با اشاره به نقش پدافند هوایی در جنگ تحمیلی بیان کرد: به مدد این توانایی ما توانستیم حریم هوایی قدرتمندی داشته باشیم که تنها در یکی از عملیات ها موفق شدیم ۱۳۵ فروند جنگنده رژیم بعثی را سرنگون کنیم.
وی ادامه داد: دشمن در موضوع خارک، خود را در برابر توان نظامی ما آسیب پذیر دید؛ خارک جزیره ای است که هشتاد درصد منابع مالی ایران از طریق نفت آن تامین می شود و از محافظت همه جانبه نیروهای دفاعی نظام اسلامی بهره مند است.
سرگرد کاظمی با اشاره به وجود تحریم ها و سخت گیری هایی که برای تضعیف توان دفاعی ایران صورت گرفت، بیان کرد: خوشبختانه موفق شدیم ضمن همراهی با شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی برتر داخلی اقدام به ساخت و تامین جنگ افزارها و تولید انواع سامانه راهبردی نظیر رادار مافوق سپهر که از اقیانوس آرام تا هند را رصد می کند نماییم.
وی گفت: امروز سامانه های موشکی با ارتفاع های بلند متوسط و کم همچون سامانه با ارتفاع متوسط مرصاد، سامانه با ارتفاع کوتاه یابن الزهرا ۳ را در اختیار داریم.
فرمانده یگان عملیاتی پدافند هوایی نیروگاه هسته ای شهید احمدی روشن نطنز تصریح کرد: قرارگاه وظیفه خود را در طول نشست سران کشورها در تهران، به زمین نشاندن هواپیمای ریگی در بندر عباس، سرنگونی هرمس در نطنز و مدیریت جزیره های فارسی به خوبی به انجام رسانده است.
وی خاطر نشان کرد: در مناطق حساس کشور زمانی که هواپیماهای آمریکایی به منطقه گسیل شدند، قرار گاه پدافند با فعال کردن سامانه های خود به آن ها نشان داد که جمهوری اسلامی با کسی شوخی ندارد و در صورت هر گونه تجاوز با آن ها برخورد جدی می کند.