اصفهان – معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: نیروهای شوراهای حل اختلاف دادگستری استان توانستند ۲ هزار و ۱۵۴ نفر زندانی از زندان‌های استان را آزاد و به آغوش خانواده‌ها بازگردانند.

به گزارش ربیع به نقل از مهر ،سید مهدی رستگاری اظهار داشت: فلسفه ذاتی و هدف از تشکیل شوراهای حل اختلاف اصلاح ذات‌البین از طریق بهره‌مندی از ظرفیت بالای معتمدان و ریش سفیدان جامعه به منظور کاهش ورودی و آمار محاکم دادگستری‌هاست.

وی افزود: در استان اصفهان ۳۱۰ شعبه شورای حل اختلاف فعال بوده و در این راستا اعضای مؤمن، متعهد و پرتلاش آن خالصانه بار این مسؤولیت خطیر و ارزشمند را بر دوش داشته و از ابتدای سال گذشته تا کنون توانستند موجبات آزادی ۲ هزار و ۱۵۴ نفر از زندانیان زندان‌های سراسر استان را با کسب رضایت از شکات، فراهم و آن‌ها را به آغوش گرم خانواده و جامعه بازگردانند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان همچنین تاکید کرد: از این میزان هزار و ۷۵۴ نفر مربوط به سال ۹۴ بوده و تعداد ۴۰۹ نفر حاصل تلاش سه اول ماهه سال جاری است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان اصفهان در پایان از تمامی پرسنل شوراهای حل اختلاف که چنین افتخار بزرگ و ارزشمندی را برای استان رقم زدند، تقدیر کرد.