به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به نقل از خبرگزاری ایلنا، بهرامی نیا با تاکید بر اینکه تمام محورهای شریانی، اصلی و فرعی کشور باز هستند، گفت: خوشبختانه در این چند روز اخیر وضعیت بحرانی برای مسافران در راه مانده ایجاد نشد هر چند علی رغم توصیه های مداوم درباره اجتناب از سفر در محورهایی که با شرایط جوی ناپایداری مواجه هستند اما مسافرانی در این مسیرها در شرایط برف و کولاک در راه ماندند اما وضعیت بحرانی نداشتند و در پایگاه های راهداری به این افراد خدمات رسانی انجام و اسکان موقت داده شد.

مدیرکل بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاکید کرد: دلیل اینکه وارد شرایط بحرانی نشدیم این بود که پیش از کولاک برخی از مسیرها و محورها را اعلام انسداد کردیم. در برخی مسیرهای خراسان رضوی زودتر از بارش برف و وقوع کولاک برای مسیرهایی اعلام انسداد کردیم چراکه نگران وضعیت تردد خودروها و مسافران در شرایط بعد از بارش برف و وقوع کولاک بودیم. در حال حاضر تمام راه های اصلی و فرعی استان خراسان رضوی باز است و با وضعیت بحرانی در این منطقه مواجه نیستیم.

بهرامی نیا درباره وضعیت راه های روستایی در سطح کشور ادامه داد: در حال حاضر آمار دقیقی از انسداد راه های روستایی نداریم چراکه راه های روستایی به طور مداوم در حال بازگشایی هستند و از سوی دیگر با بارش برف و با تغییر شرایط جوی راه دیگر روستایی بسته می شود اما در حال حاضر هیچ روستایی از لحاظ انسداد راه در شرایط بحرانی قرار ندارد.

وی با بیان اینکه از فردا هم سامانه جدید بارشی وارد کشور می شود و استان های تهران، مرکزی و همدان درگیر آن خواهند بود، گفت: برای تمام راه های انسداد شده مسیر جایگزین تعریف شده است و محور جایگزین دارند و راه های روستایی هم حداکثر ظرف ۴۸ ساعت باز می شوند مگر اینکه کولاک در حدی باشد که دید برای برف روبی و عملیات راهداری نداشته باشیم.