به گزارش پایگاه خبری ربیع،جلال ملکی گفت: ساعت ۵:۵۱ امروز صبح آتش‌ سوزی در یک ساختمان بلند مرتبه در فاز یک شهرک اکباتان اعلام شد و با توجه به حساسیتی که آتش‌ سوزی در ساختمان‌های بلند مرتبه دارد،‌ ستاد فرماندهی در لحظات اولیه چهار ایستگاه را به همراه دو دستگاه نردبان بالابر و خودروهای پشتیبانی به محل اعزام می‌کند. به دلیل نزدیک بودن ایستگاه آتشنشانی ،‌اولین ایستگاه در مدت دو دقیقه به محل حادثه می‌رسد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در مورد جزئیات این حادثه گفت: این آتش‌ سوزی در یک واحد ۱۲۰ متری در طبقه هشتم یک ساختمان ۹ طبقه ۳۶ واحدی رخ داد و زمانی که آتش نشان‌ها به محل رسیدند این واحد کاملا شعله‌ور و آتش در حال سرایت به واحدهای جانبی و طبقات بالا بود. دود زیادی هم در طبقات بالا و پایین دیده می‌شد.

وی با اشاره به حضور افرادی در واحدها گفت: علی‌رغم قدیمی بودن این ساختمان اما پله‌های اضطراری در این ساختمان وجود داشت و به همین دلیل افراد زیادی از این بخش خارج شدند اما تعدادی هم در ساختمان محبوس شده بودند.

ملکی با اشاره به اینکه آتش نشانان ۴۰ نفر را از ساختمان خارج کردند، ادامه داد: آتش نشانان همزمان با عملیات خاموش کردن آتش، این افراد را هم از ساختمان خارج کردند و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: خوشبختانه آتش خیلی زود خاموش و از سرایت و گسترش آن جلوگیری شد. در حال حاضر آتش نشانان مشغول ایمن‌سازی هستند و کارشناسان نیز برای بررسی علت حادثه در محل حاضر شدند.