به گزارش پایگاه خبری ربیع، در نیمه نخست سال جاری همزمان با یکپارچه سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی در استان اصفهان، ۹ روستا در منطقه کوهپایه تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرارگرفتند و از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

مدیر آبفا کوهپایه افزود: کوهپایه در شرق اصفهان و در منطقه کویری قرار دارد و منابع آبی دراین منطقه بسیار محدود است، بطوریکه آب شرب بیش از ۸۴ درصد جمعیت از طریق طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تأمین می‌شود و تنها ۱۶ درصد نیاز آبی با بهره گیری از منابع داخلی رفع می‌گردد.

عباس رحیمی با بیان اینکه منطقه کوهپایه دارای ۶۸ روستا و سکونتگاه می‌باشد عنوان کرد: هم اکنون ۳۸ روستا تحت پوشش شرکت آبفا کوهپایه قرار دارد که ۲۹ روستای آن بالای ۲۰ خانوار می‌باشد.

وی طول شبکه توزیع آب روستایی را ۲۰۵ کیلومتر برآورد کرد و اظهارداشت: در حال حاضر طول خطوط انتقال آب روستایی ۱۰۶ کیلومتر می‌باشد، همچنین ۳۱ مخزن با حجم ۷ هزار و ۲۴۰ متر مکعب در روستاهای کوهپایه در مدار بهره برداری قرار دارد.

مدیر آبفا کوهپایه جمعیت روستایی را بیش از ۷ هزار و ۷۲۰ نفر اعلام کرد و تصریح نمود: ۵ هزار و ۴۰۰ انشعاب آب به روستاییان در منطقه کوهپایه واگذار شده است.

وی با بیان اینکه با یکپارچه سازی آبفا شهری و روستایی بسیاری از موازی کاری‌ها حذف گردیده است، بیان کرد: سرعت خدمات رسانی به مشترکین در روستاها بهتر و بیشتر شده است به گونه‌ای که با در مدار قرار دادن ۲۰ کیلومتر خط انتقال و حذف یک باب ایستگاه پمپاژ، توانستیم ۹ روستا در منطقه کوهپایه را تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دهیم.

رحیمی اعلام کرد: پیش بینی می‌شود در ۶ ماهه دوم سال جاری ۸ روستای دیگر در این منطقه از آب شرب سالم و پایدار برخوردار شوند.