به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرآبفا اردستان اعلام کرد: در سال جاری با اجرای ۷ کیلومتر خط انتقال، ۳۰۰ مترمکعب در روز آب از محل آب شیرین کن مهاباد به مجتمع ۹ روستای موغار انتقال می‌یابد.

رضا دهقانی افزود: روزانه ۱۵۰۰ متر مکعب آب در محل آب شیرین کن مهاباد تولید می‌شود که علاوه بر رفع نیاز آب شرب مردم مهاباد روزانه ۳۰۰ مترمکعب آن به مخزن ۵۰۰ مترمکعبی موغارانتقال می‌یابد تا از این طریق آب سالم و پایدار مشترکین این مجتمع تأمین شود.

وی جمعیت مجتمع روستایی موغار را ۲ هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و تصریح نمود: آب شرب روستاییان در مجتمع موغار از طریق منابع محلی مانند چاه تأمین می‌شد که متاسفانه به دلیل EC بالا آب چاهها شور می‌باشد که خوشبختانه با راه اندازی آب شیرین کن مهاباد و اجرای خط انتقال مردم این مجتمع هم از آب شرب سالم و شیرین بهره مند شدند.

وی درادامه پیرامون اجرای طرح ۱۰۰-۳۰۰ در منطقه اردستان گفت: در این طرح مقرر گردید آبرسانی به مجتمع ۶ روستایی سرهنگچه انجام شود بطوریکه پس از اجرای ۲۵ کیلومتر خط انتقال بیش از ۳۰۰ خانوار در این روستاها از آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار بهره مند شوند.

دهقانی به اصلاح شبکه فرسوده آب دربرخی از روستاهای اردستان پرداخت و عنوان کرد: بدنبال اجرای طرح ۳۰۰-۱۰۰ در منطقه اردستان مقرر گردید شبکه فرسوده آب در روستاهای جنبه و مکان، کهنگ، تلک آباد به طول ۱۶ کیلومتر اصلاح و بازسازی شود که تا کنون این پروژه پیشرفت ۳۰ درصدی داشته است

مدیر آبفا اردستان افزود: هم اکنون میزان هدر رفت آب در این روستاها ۳۶ درصد می‌باشد که پیش بینی می‌شود با اصلاح و بازسازی شبکه فرسوده آب این رقم به ۲۴ درصد کاهش یابد.