به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از سنندج، دست در دست پدر و مادر نخستین صبحی را که با مهر آمیخته شده است با ورود به مدرسه آغاز می‌کنند.

از در که وارد می‌شوند مورد استقبال مدیر،  معلم و بابای مدرسه قرار می‌گیرند و شور و شوق به خواندن و نوشتن را در وجودشان می‌توان حس کرد.

کوچک قامتند و اراده‌شان فولادین، آمده‌اند که فردای جامعه را بسازند و تغییرآفرین باشند و تحولات ماندگار ایجاد کنند.

امروز آغاز حضور ۲۴ هزار نوآموز استان در مدارس و مراکز دوره پیش دبستان و۲۷ هزار دانش‌آموز پایه اول کردستانی بود که در جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها نخستین روز مدرسه خود را جشن گرفتند.

دبستان بدر امسال میزبان آئین نمادین غنچه‌ها و شکوفه‌های سنندجی بود که با صدای آهنگ شاد و اجرای سرود و نمایش عروسکی همه‌ را به وجد آورده است، پیداست که نخستین روز مدرسه را با امید و نشاط سپری می‌کنند و برای آمدن به مدرسه خوشحالی از لبخندها و چشمانشان موج می‌زند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان که به همراه جمعی از مسوولان استان در این آئین نمادین حضور داشتند، با تبریک نخستین روز تعلیم و تربیت برای غنچه‌ها و شکوفه‌های کردستانی اعلام کرد: فلسفه تعلیم و تربیت برآن است که فضائل نیک انسانی را پرورش دهد و مدارس و کلاس درس باید این آمادگی را داشته باشد که نوآموزان با مسائل نیک انسانی آشنا شوند و شایستگی‌های نیک در آنها پرورش یابد.

رشید قربانی افزود: برای داشتن مدرسه موفق باید تمام عوامل مدرسه و خانواده‌ها دست در دست هم دهند تا بتوانند با فضائل خوب آشنا و در نظام تعلیم و تربیت موفق شوند.

وی با بیان اینکه امروز دانش‌آموزان با ذوق و شوق وارد مدرسه شده‌اند، بیان کرد: باید با ایجاد محیط متنوع در مدرسه و استفاده از برنامه‌های مناسب از جمله ورزش صبحگاهی و ورزش درون مدرسه‌ای ایجاد نشاط را در آنها دوچندان کرد و در پایان سالتحصیلی نیز همچنان از حضور در مدرسه احساس رضایت کنند.

صدای زنگ که با دستان مسوولان حاضر در مراسم به صدا درآمد با گلهای در دست و صف‌های منظم در کنار معلم خود به کلاس درس رفتند تا نخستین روز از سالتحصیلی خود را آغاز کنند.

از ورودشان به کلاس درس که با شور وهیجان پشت نیمکت‌های کلاس درس می‌نشستند مشخص بود که با چشمان مشتاق به دنبال دانستن هستند و برگ‌های ندانستن‌شان را صبورانه لمس می‌کنند تا دانش را جایگزینش کنند.

پشت میزهای کلاس درس الفبای زندگی می‌آموزند و از برکت وجود معلمانشان مشق محبت و دوستی را در کنار علم و دانش فرامی‌گیرند.

با معلم خود از خوشحالی‌هایشان گفتند و خندیدند و آینده شغلی خود را توصیف کردند، یکی خلبانی را دوست داشت و دیگری می‌خواست دامپزشک شود، آن یکی عاشق داشتن مغازه شیرینی فروشی بود و دیگری با طبع لطیفش رویای داشتن گل‌فروشی را در سر می‌پروراند و اینها امروزشان را مصمم در کلاس درس آغاز کردند تا فردای روشن‌شان را با کمک مربیان و والدین بسازند.

انتهای پیام/