موضوع : بهداشت و سلامت
سوءاستفاده از طب اسلامی/ طب ایرانی در خدمت سلامت مردم
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
رئیس هیئت مدیره انجمن علمی طب سنتی ایران، گفت: طب ایرانی مکتب غنی درمانی است که می تواند با قدرت در کنار طب نوین به خدمت سلامت جامعه بپردازد.
چاقی کودکان ایرانی نگران کننده است/ توصیه به خانواده ها
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
رئیس بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان، با اشاره به افزایش وزن کودکان ایرانی، گفت: نباید اصرار کنیم بچه ها غذای بیشتر بخورند.
افراد سیگاری مبتلا به HIV در معرض ریسک بالای سرطان ریه
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
محققان دریافتند سیگار کشیدن و HIV توام باهم فرد را در معرض ریسک بالای ابتلا به سرطان ریه حتی بالاتر از افراد سیگاری بدون ابتلا به HIV قرار می دهد.
کاهش علائم آسم با ورزش و تغذیه سالم
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
ه گفته محققان، مصرف روزانه رژیم غذایی سالم همراه با ورزش مناسب می تواند علائم آسم را کاهش داده و به کیفیت زندگی فرد بیمار کمک کند.
حفظ وزن سالم بهترین روش پیشگیری از فشارخون بالا
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
نتایج تحقیق جدید نشان می دهد حفظ وزن سالم، رفتار شماره ۱ پیشگیری از فشارخون بالاست.
عرضه خوراکی های ناسالم در بوفه مدارس ممنوع شد
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
مدیر دفتر بهبود تغتذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: عرضه مواد خوراکی ناسالم و کم ارزش که استانداردهای لازم را نداشته باشد، در بوفه مدارس ممنوع است.
۳ عامل مهم دعواهای رانندگی
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
فقط چند روز دیگر تا باز شدن دوباره مدارس و دانشگاه‌ها و ترافیک سرسام آور مهرماه زمان باقی است؛ تا قفل شدن مکرر خیابان‌های شهر و گله و شکایت همیشگی شهروندان از شلوغی خیابان‌ها.
۷ خواص بی نظیر گردو؛ از کاهش وزن تا پاکسازی کبد
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
گردو یک از خوراکی‌های بسیار ساده‌ای است که برای سلامتی‌تان فوق‌العاده مفید است. گردو، خواص غذایی خاص خودش را دارد
اگر دندان درد گرفتید، این اشتباه را نکنید!
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
یک جراح فک و صورت در پاسخ به این پرسش که آیا درمان خانگی به ویژه استفاده از میخک در تسکین درد دندان مؤثر است یا خیر، گفت: استفاده از میخک نه تنها تاثیر عمیقی در رفع دندان درد ندارد، بلکه ممکن است در نتیجه استفاده خودسرانه از آن، عوارضی را هم برای فرد به دنبال داشته باشد.