موضوع : بهداشت و سلامت
جایگاه واقعی پزشکی قانونی در بحران تعریف نشده است
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
هر چند در سال‌های اخیر اهمیت حضور پزشکی قانونی در صحنه های بحران و حوادث برای مسئولان مشخص شده اما متأسفانه جایگاه واقعی پزشکی قانونی در بحران هنوز تعریف نشده است.
انتخاب های غذایی متخصصان تغذیه، در وعده صبحانه
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
بدون اغراق است اگر بگوییم: مواد غذایی نجات بخش زندگی ما هستند. همانطور که انتخاب رژیم های غذایی غلط همراه با قندها و جربیها، نمک، گوشت بیش از حد و کربوهیدرات های تصفیه شده، می توانند ایجاد کننده فجایع بهداشتی باشند، پیروی از عادات غذایی سالم، دفع کننده افزایش وزن، دیابت، بیماری های قلبی و حتی بسیاری از سرطان ها است.
کتاب تعرفه ها دست نخورده باقی می ماند
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
رییس شورای عالی نظام پزشکی گفت:سازمان نظام پزشکی یک استراتژی تعریف کرده است که مورد استقبال تمام گروه‌ها قرار گرفته وبراساس آن قرار است کتاب ارزش های نسبی دست نخورده و بدون تغییر باقی بماند.
چرا اوتیسم تحت پوشش بیمه نیست؟
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
مشکل اصلی خانواده هایی که فرزندشان اوتیسم دارد، هزینه بالای درمان و توانبخشی فرزندشان است
داروهایی که دندان‌ها را خراب می‌کنند!
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
برخی داروها می توانند باعث خراب شدن دندان های شما شوند، در این مطلب شما را با داروهایی که باعث خرابی دندان شما می شوند آشنا می کنیم.
در فصل پاییز از مصرف این خوردنی شگفت انگیز غافل نشوید
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
رفاقت با کدو حلوایی بیش از آن چه فکر می کنید برایتان مفید خواهد بود ، در این مطلب با خواص شگفت انگیز این میوه پرخاصیت آشنا می شوید
نشانه‌هایی که خبر از تغییرات هورمونی می‌دهند!/با تغییرات هورمونی چه اتفاقی برای مردان رخ می‌دهد؟
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
با افزایش سن مردان، تغییر قابل توجهی در توانایی بدن آنها برای تولید DHEA، تستوسترون، و همچنین آندروژن های دیگر رخ می دهد. این شرایط به کاهش سطوح تستوسترون از 40 سالگی به بعد منجر می شود.
آنچه باید از پوکی استخوان بدانید/ فقط پیرها پوکی استخوان می‌گیرند؟
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
چند درصد از ما ایرانی‌ها مادر و مادربزرگ‌هایی داریم که در سنین بالای 60 از مشکلات اسکلتی و عضلانی و بویژه پوکی استخوان رنج نبرند؟ شمار کسانی که به این سوال پاسخ مثبت می‌دهند، بسیار اندک است تا جایی که گویا باورمان شده کهنسالی در قاب پوکی استخوان، دردهای پا، کمر و دست معنا پیدا می‌کند.
دستگاه‌های کوچک‌سازی بینی کارساز نیستند
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
نقیب‌زاده گفت: بینی ساختار خاصی دارد و نمی‌توان با تحت فشار قرار دادن آن سایز بینی را تغییر داد، استفاده از دستگاه‌های کوچک سازی توصیه نمی‌شود.
۴۰ درصد از شکایت‌های جراحی‌های زیبایی مربوط به بینی است
۱۳۹۶/۰۹/۰۳
ظفرقندی با اشاره به ورود افراد غیرمتخصص در حوزه زیبایی گفت: ۴۰ درصد از شکایت‌های جراحی‌های زیبایی مربوط به بینی است.