موضوع : اشتغال، آب و کشاورزی
تسهیلات اشتغالزا یا پول پاشی و افزایش معوقات بانکی؟!
۱۳۹۶/۰۶/۳۰
در حالی که روزنامه‌های سیاسی حامی دولت با تیترهای مثبت و تبلیغاتی به پیشواز طرح دولت درباره اشتغال رفته‌اند، روزنامه‌های اقتصادی این کار را «پول‌پاشی» خواندند.
خرید برگ سبز چای به ۹۰ هزارتن رسید/پرداخت ۶۶ درصد مطالبات چایکاران
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
رئیس سازمان چای گفت:از ابتدای فصل برداشت 90 هزارتن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر 176 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.
مصرف سموم کشاورزی ۴۰ درصد کمتر از میانگین جهانی
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
میزان استفاده از سموم کشاورزی در ایران ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از میانگین جهانی آن است.
چگونه برنج مرغوب را از تقلبی تشخیص دهیم؟
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
رئیس اتحادیه برنج‌فروشان در توضیح روش تشخیص برنج مرغوب گفت: برنج مرغوب را از ظاهر و بو تشخیص داد ولی با توجه به مخلوط شدن برنج‌های مشابه تشخیص این امر برای عوام مردم مشکل است و تا زمان پخت نامرغوب بودن برنج‌ها مشخص نخواهد شد.
دستور زنگنه برای استخدام یک “ژن خوب”
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
با دستور مستقیم وزیر نفت، یکی از بستگان "درجه یک" یک نماینده مجلس شورای اسلامی جهت مأموریت یک ساله و سپس انتقال دائم به یکی از شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت معرفی شد.
ذخیره ۲۱۵ میلیون متر مکعب آب در سد زاینده رود/به حداقل‌ها برای تامین آب شرب رسیدیم
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
با پایان یافتن سال آبی، به میزان 215 میلیون متر مکعب آب در سد زاینده رود برای مصرف شرب پاییزه ذخیره شده که هدف گذاری اولیه سال 200 میلیون متر مکعب بوده است.
محصولی که به ایران آمد
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
آمارهای منتشر شده از گمرک گویای آن است که در پنج ماه اول سال جاری واردات روغن دانه آفتابگردان، روغن گلرنگ یا زعفران کاذب هشتمین رتبه جدول واردات کشور را به خود اختصاص داده است.
۹۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی و ازدواج به جوانان ملکشاهی پرداخت شد
۱۳۹۶/۰۶/۲۸
مدیر صندوق کارآفرینی مهر امید ملکشاهی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 99 فقره تسهیلات اشتغالزایی و ازدواج به ارزش 15 میلیارد ریال به 99 نفر از جوانان در این شهرستان پرداخت شده است.
ثبت نام در سامانه کارورزی متوقف نمی‌شود
۱۳۹۶/۰۶/۲۸
معاون وزیر کار می‌گوید محدودیت منابع طرح کارورزی برطرف و لیست بنگاهها و کارورزان مشخص شده است و به زودی گزارش کاملی از تعداد دقیق ثبت‌نام کنندگان و کارورزان اعلام خواهد کرد.
خرید گندم به ٨.٨ میلیون تن رسید/پرداخت ٧٧درصدمطالبات گلستانی ها
۱۳۹۶/۰۶/۲۸
معاون وزیر جهاد با بیان اینکه ٧٧ درصد مطالبات گندمکاران گلستانی پرداخت شده است، گفت: تاکنون ٨ میلیون و ٨٥٣ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده است.