موضوع : اقتصاد مقاومتی
خرید تجهیزات ناوبری هوایی از کشورهای آسیایی و اروپایی
۱۳۹۶/۰۸/۳۰
مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از خرید تجهیزات ناوبری هوایی از کشورهای آسیایی و اروپایی خبر داد و گفت: تمام خریدهای ما از طریق مناقصه بین المللی و به صورت شفاف انجام می‌شود.
مذاکرات سازمان ملی بهره‌وری با خودروسازان
۱۳۹۶/۰۸/۱۳
رئیس سازمان ملی بهره‌وری از مذاکرات این سازمان با بنگاه‌های اقتصادی از جمله خودروسازان برای افزایش بهره‌وری خبر داد و گفت که در حال حاضر با سایپا تفاهم‌نامه‌ای برای ارتقای بهره‌وری داشته‌ایم.
عارف : شاخص‌های فضای کسب و کار ایران نگران کننده است
۱۳۹۶/۰۸/۱۳
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاخص­‌های ما در رابطه با فضای کسب و کار نگران کننده است، گفت: جهت­‌گیری­‌های کلی ما باید حمایت از اقتصاد دانش بنیان باشد.
پسابرجام ظرفیت های خوبی برای جذب سرمایه خارجی بوجود آورده است
۱۳۹۶/۰۸/۱۱
محمودی تصریح کرد: خوشبختانه با شرایط مناسب پسابرجام، ظرفیت هایی برای تامین و جذب سرمایه خارجی و داخلی به وجود آمده است که این امر می تواند فرصت مناسبی را برای همکاری میان شرکت های داخلی و خارجی ایجاد، و راه را برای توسعه پایدار، هموار کند.
ساختار اقتصادی ایران دولتی است
۱۳۹۶/۰۸/۱۱
ساختار اقتصادی ایران دولتی است و دولت فعالیت خود را به سازمان های دولتی نکرده بلکه سازمان های خصوصی به بدنه اقتصاد چسبیده اند و دو سوم اقتصاد ایران را در برگرفته اند. این در حالی است که نهادهای قدرتمند از امتیازاتی برخوردار هستند که بخش‌خصوصی از این برخوردار نیست.
مرکز بازرگانی آلمان در تهران آغاز به کار کرد
۱۳۹۶/۰۸/۱۱
مرکز بازرگانی آلمان در ایران، زیر نظر اتاق بازرگانی مشترک ایران آلمان آغاز به کار کرده تا زمینه ورود فعالان اقتصادی دو کشور به بازار یکدیگر را، تسهیل کند.
توتال در صورت خروج از توافق با ایران باید تاوان دهد
۱۳۹۶/۰۸/۱۱
ما از ابتدا اعلام کردیم که قرارداد ایران با فرانسه باید به نحوی نوشته شود که طرف خارجی نتواند به راحتی از قرارداد خارج شود.
۴ شاخص عقلانیت در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی
۱۳۹۶/۰۸/۱۰
یک پژوهش دانشگاهی، وجوه ناکارآمدی قانون تثبیت قیمت کالاهای اساسی را به‌عنوان نمونه‌ای از سیاست‌گذاری اقتصادی در ایران بررسی و به سایر سیاست‌های عمومی در کشور تعمیم داده‌است. بر این اساس «گسیختگی مرحله تدوین از اجرا»، «نبود تئوری مطلوب برای سیاست‌گذاری» و «عدم تجمیع بازخوردهای کارشناسانه» از مهم‌ترین مشکلات اقتصاد ایران در حوزه سیاست‌گذاری است.
ایران در مسیر تعامل سازنده با جهان است
۱۳۹۶/۰۸/۰۹
ایران پس از برجام در مسیر تعامل سازنده با جهان قرار گرفته است.