موضوع : اقتصاد کلان و بودجه
ارزش بازار آمازون تا سال ۲۰۱۸ دو برابر می‌شود
۱۳۹۶/۰۸/۲۷
این هفته مورگن‌استنلی در یادداشتی از تحقیق خود برای مشتریانش نوشت، ارزش بازار آمازون، غول تجارت الکترونیک و محاسبات ابری آمریکا، ظرف یک سال به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید.
افزایش غیرمنطقی قیمت لوازم خانگی را پیگیری می‌کنیم
۱۳۹۶/۰۸/۲۷
معاون نظارت بر کالاهای سرمایه و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هیچ‌گونه افزایش قیمتی در بازار لوازم خانگی وجود ندارد و چنانچه افزایش غیرمتعارف و غیرمنطقی در قیمت این نوع محصولات مشاهده شود، مراتب در دستور پیگیری قرار می‌گیرد.
یارانه نقدی آبان ماه امشب واریز می‌شود
۱۳۹۶/۰۸/۲۵
هشتاد و یکمین مرحله یارانه نقدی مربوط به آبان ماه به حساب سرپرستان خانوارها، ساعت 24 پنجشنبه بیست و پنجم آبان ماه - امشب - در حساب سرپرستان خانوارها واریز می شود و بلافاصله امکان برداشت آن وجود خواهد داشت.
اعزام ماشین‌های معدنی برای آواربرداری زلزله
۱۳۹۶/۰۸/۲۴
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن از اعزام ماشین‌آلات معدنی برای امدادرسانی زلزله کرمانشاه خبرداد و اعلام کرد: معادن منطقه زلزله‌زده تخریب نشده‌اند.
ابلاغ بخشنامه جدید گمرک در مورد کالای همراه مسافر
۱۳۹۶/۰۸/۲۴
بر اساس بخشنامه جدید، تمامی گمرکات باید صرفا بر اساس ماده ۱۳۸ آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی نسبت به اعطای معافیت اقدام کرده و از اعطای معافیت مسافری براساس وزن کالا به صورت کیلویی خودداری کنند.
کمک ۵ میلیارد ریالی چادرملو به زلزله زدگان
۱۳۹۶/۰۸/۲۴
به دنبال وقوع زلزله در کرمانشاه ، شرکت چادرملو در راستای أیفای مسولیت های اجتماعی خود اقدام به پرداخت کمک هزینه به زلزله زدگان این منطقه کرد.
۱۳۹۶/۰۸/۲۴
مهلت ارسال فهرست معاملات فصول بهار، تابستان و پاییز ۱۳۹۶ تا نیمه اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ تمدید شد.
نهایی‌شدن بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ ایرباس
۱۳۹۶/۰۸/۲۴
شرکت ایرباس از نهایی‌شدن بزرگ‌ترین قرارداد فروش تاریخ این شرکت به ارزش ۴۹.۵ میلیارد دلار خبرداد. قرار است ۴۳۰ فروند از هواپیماهای ایرباس به شرکت سرمایه‌گذاری ایندیگوی آمریکا واگذار شود.
۱۳۹۶/۰۸/۲۴
دنیای اقتصاد : جغرافیای جذب سرمایه خارجی در صنایع کشور در نیمه نخست سال‌جاری از تصویب بیش از ۸/ ۱ میلیارد دلارسرمایه‌گذاری برای ۱۶ نقطه کشور حکایت دارد.
۱۳۹۶/۰۸/۲۴
دنیای اقتصاد : فهرست پروژه‌های نیمه‌تمام و جدید قابل واگذاری به بخش خصوصی در دو سطح «ملی» و «استانی» رونمایی شد. مجموع پروژه‌های نیمه تمام برابر با ۳ هزار و ۹۳۵ طرح است که براساس گردآوری صورت گرفته ۱۰۴۹ طرح مشمول طرح‌های ملی و ۲۸۸۶ طرح نیز به طرح‌های استانی اختصاص داشته است.