موضوع : اقتصاد کلان و بودجه
شبکه نوآوری در کشور راه‌اندازی شد
۱۳۹۶/۰۷/۰۳
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از راه‌اندازی شبکه نوآوری در کشور خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این شبکه امکان تبادل اطلاعات فراهم می‌شود.
دستیار وزیر ارتباطات در امور حقوق شهروندی منصوب شد
۱۳۹۶/۰۷/۰۳
رضا اکبری نوری با حکم آذری جهرمی به عنوان دستیار وزیر در امور حقوق شهروندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد.
سیاست‌های اقتصادی دولت آلمان در دوران مرکل
۱۳۹۶/۰۷/۰۳
بر اساس پیش‌بینی کارشناسان اگر آلمان به سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت‌ها نپردازد، اقتصاد این کشور در معرض خطر خواهد بود. با برگزاری انتخابات روز گذشته، آنگلا مرکل برای چهارمین بار رهبری آلمان را به دست گرفت. از جمله وعده‌های انتخاباتی او انجام اقدامات بیشتر در جهت بهبود و ارتقای زیرساخت‌ها بوده است.
مالیات ارزش افزوده در لیزینگ‌‎ها؛ قانونی یا غیرقانونی؟
۱۳۹۶/۰۷/۰۲
در هر شرکت لیزینگی در سال صدها فقره تسهیلات برای خرید خودرو به مشتریان داده می شود و از این باب بین حداقل ۱.۶ تا ۲ میلیون تومان بیشتر یا کمتر به عنوان مالیات ارزش افزوده وصول می شود و مشتری مجبور به پرداخت است. آیا این دریافت و پرداخت‌ها قانونی است؟
رشد اقتصادی بیش از ۴ درصد در بهار ۹۶
۱۳۹۶/۰۷/۰۱
در حالی که بانک مرکزی هنوز آمار رسمی رشد اقتصادی در فصل اول سال ۹۶ را اعلام نکرده، شنیده های اقتصادنیوز حاکی از آن است که رشد اقتصادی فصل بهار بیش از ۴ درصد بوده است. بر مبنای تقویم زمانی منتشرشده از سوی بانک مرکزی قرار بود آمارهای مربوط به حساب‌های ملی و شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در فصل آغازین سال‌جاری، طی هفته گذشته از سوی بانک مرکزی منتشر شود. اما با گذشت آخرین روز از نیمه نخست سال نیز این آمارها از سوی بانک مرکزی منتشر نشده ‌است.
اقدام قابل تقدیر روحانی/ رئیس‌جمهور زیرآب «تجارت تراریخت» را زد
۱۳۹۶/۰۷/۰۱
پس از «ظریف»، «حجتی»، «ابتکار» و «ولایتی» ، رئیس‌جمهور هم در یک ریل‌گذاری برای وزارت جهادکشاورزی، الزام به تجارت تراریخت را مسکوت گذاشت. متن حکم را ببینید.
جزئیات واریز اولین سود سهام عدالت
۱۳۹۶/۰۷/۰۱
مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه هنوز گروه بندی‌ها و اولویت واریز سود سهام عدالت مشخص نیست، افزود: تنها یک درصد مشمولان، حساب خود تا سقف یک میلیون تومان را تکمیل کردند.
انتظار ۳۰۰۰ کارگزار گمرک برای حذف کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای و شرکت‌های کاغذی
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
ک کارشناس گمرکی گفت: با وجود کارمندان اشخاص حقوقی، نقش کارگزاران گمرکی که متخصصان واقعی این حیطه هستند بسیار کمرنگ شده و با وجود آزمون، صدور پروانه کارگزاری توسط گمرک ایران عملی عبث و بیهوده و خارج از منطق خواهد بود.
حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق اقتصاد کشور برای دولت هدف راهبردی است
۱۳۹۶/۰۶/۳۰
حضور و مشارکت بخش خصوصی در رونق اقتصاد کشور برای دولت، هدف راهبردی است که علاوه بر تامین منابع، در تصحیح رفتارهای اقتصادی و ساختارهای نهادی راهگشا است.
اسکناس ۵۰۰ تومانی به پایان خط رسید
۱۳۹۶/۰۶/۲۹
مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی با اشاره به توقف انتشار اسکناس‌های ۵۰۰۰ ریالی گفت: موجودی اسکناس‌های ۵۰۰۰ ریالی بانک مرکزی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.