موضوع : قضایی
خروج نیروهای امنیتی از منزل کروبی دروغ محض است/ صدور کیفرخواست انتخاباتی برای ۱۲ استاندار و فرماندار
۱۳۹۶/۰۵/۲۹
یکصد و شانزدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد.
مدعیان حقوق بشر نسبت به جنایت در افغانستان ساکتند/ دولت آمریکا زبان منطق نمی‌فهمد
۱۳۹۶/۰۵/۲۳
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رفتار آمریکا پس از برجام و اعمال تحریم‌های جدید نشان داد که دولت این کشور زبان منطق و عقلانیت را نمی‌فهمد و صرفاً زبان قدرت و اقتدار را می‌شناسد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی نیز برای تقابل با این سیاستهای خصمانه باید همه احتمالات را پیش بینی کند.
افزایش رشد جمعیت «اتباع بیگانه حاشیه‌نشین» به‌ ویژه در شرق کشور
۱۳۹۶/۰۵/۱۱
در نشستی با موضوع «حاشیه نشینی و مسائل آن با رویکرد اتباع افغان» و با حضور کارشناسان مرتبط، افزایش رشد جمعیت اتباع بیگانه حاشیه نشین به‌خصوص در شرق کشور بررسی شد.
هدیه یک میلیاردی برای عروسی دختر متهم/معاون وزیر اطلاعات نبودم
۱۳۹۶/۰۵/۰۹
قاضی مقیسه با انتقاد از اینکه اموال بیت المال در اختیار متهم ردیف سوم قرار گرفته است، گفت: به عنوان مثال مرسدس بنز، هدیه یک میلیاردی برای عروسی و آپارتمان ۶ میلیاردی تنها بخشی از آن است.
متهم ردیف اول ربودن منجر به فوت کودک ۸ ماهه، سابقه ۱۳۰ فقره سرقت نداشته و با فیش حقوقی هم آزاد نشده است/ درمورد انتخاب وزیر دادگستری با رئیس جمهور تعامل داریم
۱۳۹۶/۰۵/۰۸
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، در یکصد و پانزدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: متهم ردیف اول ربودن کودک هشت ماهه که بدلیل محبوس شدن در خودرو فوت کرد، اتهام 130 فقره سرقت نداشته و با فیش حقوقی هم آزاد نشده است.
نظارت‌های سیستمی بر دادسرا‌ها را به جریان انداخته‌ایم
۱۳۹۶/۰۵/۰۸
دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه دادستانی کل کشور با کمبود نیرو و امکانات مواجه است، گفت: با این حال در حد امکان و توان تلاش می کنیم و از جمله در بخش نظارت بر عملکرد دادسراها در کنار نظارت های دوره ای حضوری، نظارت های سیستمی را به جریان انداخته ایم و در حال تکمیل آن هستیم.
هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی آغاز شد
۱۳۹۶/۰۵/۰۷
هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.
آمریکا فوراً شهروندان ایرانی در بند را آزاد کند
۱۳۹۶/۰۵/۰۴
رئیس دستگاه قضا گفت: به آمریکایی‌ها می‌گوییم، فوراً شهروندان ایرانی دربند زندان‌هایشان را آزاد کنند، نگه‌داشتن آنان در زندان خلاف مقررات بین‌المللی است.
مرگ ۲ جوان بدلیل مصرف مشروبات الکی مسموم/ اعزام ۶ نفر به بیمارستان
۱۳۹۶/۰۵/۰۱
دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: براثر مصرف مشروبات الکلی ۸ نفر در شهرستان سیرجان دچار مسمومیت شدند که دو نفر از این افراد فوت کردند.
راز قتل پدر توسط پسر جنایتکار فاش شد
۱۳۹۶/۰۵/۰۱
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه گفت: فردی که پدر خود را به علت اعتیاد شدید به مواد مخدر و آبروریزی خانوادگی به قتل رسانده بود، دستگیر شد.