موضوع : اجتماعی
در هر وعده غذایی چه مقدار پروتئین باید خورد؟
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
متخصصان پروتئین را برای کاهش وزن توصیه می کنند و دلیل خوبی هم دارد، چون اشتها را تنظیم و گرسنگی را نیز رفع می کند. اما اگر برای اضافه کردن پروتئین به برنامه غذایی، بیشترین تمرکزتان روی وعده های اصلی است ممکن است بیش از آنچه نیاز دارید پروتئین دریافت کنید.
چگونه سلامت روان خود را تقویت کنیم؟
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
سلامت روانی و جسمی، نیاز و خواسته همه انسان ها است، به طوری که افراد برای ارتباط های سالم، در پی شخصیت ‌های سالم به لحاظ روحیه و روان هستند.
راهنمایی‌هایی برای والدین در مورد خرید تلفن همراه برای کودکان
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
این جمله را مادر و پدرها در روزهای ابتدایی زبان باز کردن کودکانشان از آنها می‌شنوند. کسی نیست که نداند بیشتر بچه‌ها چقدر از بازی کردن با تبلت و موبایل لذت می‌برند و اسباب‌بازی‌های محبوب کلاسیک مانند دوچرخه و یویو دیگر سقف آرزوی کودکان امروز نیست. این لوح‌های جادویی را گاهی پدر و مادرها، به ویژه آنان که پرمشغله‌تر هستند، برای ساکت و سرگرم کردن بچه‌ها استفاده می‌کنند. اما تصمیم خریدن تلفن‌ همراه هوشمند برای کودک می‌تواند یکی از دشوارترین تصمیم‌هایی باشد که والدین با آن مواجه‌ هستند.
غذاهایی که روزانه باید بخورید تا سرطان نگیرید
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
بنا بر نتایج مطالعات، 30 تا 40 درصد تمام سرطان‌ها با شیوه زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل قابل پیشگیری ‏است.‏
اسپند ضدعفونی کننده است
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
یک متخصص طب ایرانی گفت: اسپند خواص ضدعفونی کننده و میکروب کشی مناسبی دارد.
بلایی که باکتری معده بر سرمان می‌آورد/ درمان هلیکوباکتری را جدی بگیرید
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
فوق‌تخصص گوارش و کبد گفت: افرادی که دارای سابقه فامیلی ابتلا به سرطان معده در اقوام درجه یک خود هستند بهتر است به صورت دقیق از نظر مشکل هلیکوباکتری مورد بررسی قرار گیرند و درمان به موقع برای آنها انجام شود.
ارتباط تند غذا خوردن و بروز بیماری گوارشی/ تند غذا خوردن باعث چاقی می‌شود
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ارتباط تند غذا خوردن و بروز بیماری‌های گوارشی توضیحاتی ارائه کرد.
سرما سبب چربی‌سوزی می‌شود!
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
محققان دانشگاه استکهلم سوئد در بررسی‌های خود متوجه شدند که قرار گرفتن در معرض سرما می‌تواند سبب چربی‌سوزی شود.
چگونه سالمندان را دلبسته زندگی نگه داریم؟
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
سالمندی فرایندی طبیعی است که در طول زمان در کلیه موجودات رخ می­‌دهد. سیر این فرآیند همواره با واکنش و تغییرات گسترده در دستگاه‌های مختلف بدن همراه است که درنهایت نیز منجر به مرگ می­‌شود. اما به گفته محققان، تا پیش‌ از این اتفاق، می‌توان کاری کرد که سالمندان همچنان دلبسته زندگی و افراد باقی بمانند.