موضوع : اقتصادی
ایرادات وارد به قرارداد فروش گاز به شرکت نروژی همچنان باقی است
۱۳۹۶/۰۸/۲۹
خبر انعقاد قرارداد فروش گاز طبیعی به یک شرکت نروژی به منظور تبدیل به گاز مایع و صادرات آن اول آبان منتشر شد که براساس ابلاغیه وزیر نفت 3 ایراد در این قرارداد به چشم می‌خورد.
گردن‌کلفت‌ها نباید از پرداخت مالیات فرار کنند/ مقابله با فساد در کشور نیازمند تصمیمی بنیادین است
۱۳۹۶/۰۸/۲۸
یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه مالیات‌ها باید عادلانه باشد، گفت: نباید به گونه‌ای باشد که گردن‌کلفت‌ها از مالیات فرار کنند و کسبه‌ها و افراد جزء مجبور به پرداخت آن باشند، باید بر مالیات‌ها دقت بیشتری شود.
چند قدم مانده تا خودکفایى در ساخت نیروگاه هاى جدید/ صادرات خدمات فنى و مهندسى بهترین راه دور شدن از اقتصاد نفتى
۱۳۹۶/۰۸/۲۸
معاون برنامه ریزی شرکت برق حرارتی کشور از بهره برداری اولین نیروگاه کلاس جدید (F) در سال آینده خبر داد و گفت:صادرات خدمات فنی و مهندسی این بخش،بهترین راه دورشدن از اقتصاد نفتی است.
بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله‌زدگان غرب کشور مشخص شد
۱۳۹۶/۰۸/۲۸
بانک مرکزی هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه تعیین کرد.
سایه سنگین بیکاری و رکود در ۳۱ استان
۱۳۹۶/۰۸/۲۸
درحالی مرکز آمار اعلام می کند نرخ بیکاری کاهش یافته و مسئولان هم مدعی ایجاد ۷۰۰هزار شغل جدید هستند که نمایندگان مجلس روایت دیگری از بیکاری در استانها دارند.
ورود مجلس به طرح افزایش قیمت نان
۱۳۹۶/۰۸/۲۸
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد شدید از طرح افزایش قیمت نان در روزهای آینده گفت که در صورت چنین اتفاقی، مجلس ورود خواهد کرد.
تحریم بانک سپه از سوی آلمان صحت ندارد
۱۳۹۶/۰۸/۲۷
ارتباط بانک سپه با آلمان با موافقت مقامات این کشور رو به گسترش است و دیروز بیش از ۵۲ میلیون یورو نقل و انتقال ارزی در این شعبه انجام شده است.
۱۲ نکته مهم برای سپرده‌گذاران فرشتگان
۱۳۹۶/۰۸/۲۷
در جریان از سر گرفته شدن تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فرشتگان و مشخص شدن وضعیت حساب‌ها برخی ابهامات برای آنها وجود دارد که قابل یادآوری است.
مسدود شدن حدود ۳ هزار خط پیامک انبوه در پی شکایت مردم
۱۳۹۶/۰۸/۲۷
با توسعه امکانات سامانه پیامکی ۱۹۵ و فراهم شدن امکان ثبت شکایت از پیامکهای انبوه ارسالی از تلفن ثابت و سرشماره‌های تبلیغاتی تاکنون ۲۲۱ هزار و ۷۵۵ شکایت در سامانه ۱۹۵ ثبت شده است.
کلاهبرداری با عنوان جعلی مامور تامین اجتماعی
۱۳۹۶/۰۸/۲۷
سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه ای به بیمه شدگان خود تاکید کرد که این سازمان هیچ نماینده ای به منازل بیمه شدگان و بازنشستگان برای صدور هیچ نوع کارتی اعزام نکرده است.