ساعت و تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان
از نمایش ناگفته‌های مردان نقره‌ای تا ثبت خاطرات امروز در قاب دیروز
روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان

به گزارش پایگاه خبری ربیع، راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن  در کاشان، با حاشیه‌ها و تصاویر جذاب فراوانی همراه بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، راهپیمایی باشکوه و گسترده مردم دارالمومنین کاشان، مانند همیشه با نکات جالب و حاشیه‌های جذابی همراه شد که در زیر برخی از آنها را می‌خوانید:

*حضور گسترده اقشار مختلف با سنین متفاوت در راهپیمایی از خردسال چندساله تا افراد کهنسال تصویر زیبایی از کنار هم قرار گرفتن نسل دیروز و امروز انقلاب اسلامی خلق کرد؛‌ تنوعی که در پوشش و ظاهر نیز بیانگر حضور آحاد جامعه با نگرش‌های مختلف در مانور وحدت دیروز بود.

*سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در دو میدان معلم و جهاد ایستگاه‌ها و غرفه‌های متعددی را به صورت ویژه پیش‌بینی کرده بود که در قالب برنامه‌های متعدد فرهنگی، ورزشی، ‌مفرح و آموزشی میزبان اقشار مختلف مردم بود.

*استقبال گسترده شرکت‌کنندگان در راهپیمایی در برخی غرفه‌ها آنچنان دور از تصور بود که تعدادی از مسئولان مرتبط را با دشواری در کنترل و مدیریت متقاضیان حضور در غرفه مواجه ساخت.

*رادیو فجر یکی از ایستگاه‌های محبوب راهپیمایی ۲۲ بهمن بود که بخش‌های مختلف و مفرحی را به مخاطبان خود عرضه کرد؛ ترکیب صدا و تصویر توانست بخش‌های مختلف این رادیو نظیر سرود، موسیقی حماسی، کلیپ و بازنمایی نمایشی قطعه‌های انقلابی توسط مردان نقره‌ای بر اساس گونه performance art را علاوه بر شنیدنی بودن، دیدنی کند.

* اجرای الگوی هنر زنده با عنوان « ما می‌‌توانیم» یکی از برنامه‌های جذاب دیگر اجتماع چندهزار نفری کاشانی‌ها بود که در مسیر راهپیمایی مفاهیم و شعارهای انقلاب را در قالب نمادهایی از قشرها و کسوت‌های مختلف جامعه به تصویر کشید.

*اما ایستگاه ۵۷ را باید شلوغ‌ترین مکان مشارکت افراد حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن نامید؛‌ایستگاهی با ۶ غرفه شامل آدمک‌های استکبار،‌شکوفه‌های انقلاب، گریم کودکان انقلابی، آتلیه عکس انقلاب،‌شکار جرثومه‌های فساد و اهدای جوایز که تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان را به سوی خود جذب کرد.

*آتلیه عکس انقلاب از جمله بخش‌هایی بود که کودکان فراوانی را همراه با پدران و مادران خویش در قاب خاطره قرار داد با همان نمادهای آشنای دیروز که برای نسل جوان امروز تازه به نظر می‌رسید.

* غرفه‌های آدمک‌های استکبار و شکار جرثومه‌های فساد را نیز دیگر بخش‌های مورد علاقه کودکان و خردسالان کاشانی به شمار می‌رفت در بخشی جسم استکبار در قالب کاردستی و در غرفه‌ای دیگر صورت آن با نشانه‌گیری دارت‌ها مورد استقبال متفاوت شرکت‌کنندگان قرار گرفت!

*بردوش نهادن پرچم یکصدمتری توسط نسل جوانی که خود را نگاهبان امروز  و فردای آن می‌دانند شاید عصاره پیامی بود که از راهپیمایی ۲۲ بهمن در کاشان برای نظاره‌کنندگان مخابره شد.

انتهای خبر / قربانی

image_pdfimage_printچاپ مطلب

دیدگاه