به گزارش پایگاه خبری ربیع،حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد در جلسه درس اخلاق شنبه شب ها در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) شهر خور، با اشاره به اهمیت توجه به مسأله مسجد، گفت: هر کس می خواهد قبرش وسعت پیدا کند، مسجد بنا کند و اگر توانایی احداث مسجد ندارد در حفظ، نگهداری و بازسازی مساجد بکوشد.

امام جمعه خور افزود: قبر خانه تنگ و تاریکی است که به وسیله همین دستورات قرآن کریم می توان آن را وسیع کرد، پس باید خودمان برای آخرت خود توشه آماده کنیم و منتظر این نباشیم پس از مرگ، فرزندانمان برای ما خیرات کنند.

وی حضور در مسجد را مایه سعادت و برکت برای انسان معرفی کرد و اظهار کرد: هرکس می خواهد غذای حیوانات داخل قبر نشود، در مسجد حاضر شود، حضور در مسجد خیر، برکت، هدایت و سعادت به دنیال دارد.

این استاد درس اخلاق با اشاره به وسوسه های شیطان برای به دام انداختن انسان گفت: تا زمانی که در مسجد حضور داریم، شیطان مدام وسوسه می کند که سریع از مسجد خارج شویم تا به کارهای دیگر برسیم ولی به محض این که از مسجد خارج می شویم، همه کارها فراموشمان می شود، پس بدانیم شیطان مخالف سعادت انسان است.

وی در ادامه جاروکردن مسجد را موجب سلامت بدن در قبر عنوان کرد و افزود: هر کس دوست دارد بدنش در قبر نپوسد، مسجد را جارو کند، درست است که مسجد خادم و خدمت گذار دارد ولی هرکس وارد مسجد می شود، نظافت آن را مانند خانه خود بداند.

حجت السلام مهدی نژاد تصریح کرد: فرش کردن مساجد موجب می شود انسان در قبر، جایگاه خود در بهشت را ببیند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم، گفت: خداوند متعال در قرآن به کلمه قبر اشاره کرده و فرموده است: آیا انسان نمی داند که از همین قبر ها برانگیخته می شود؟

امام جمعه خور با بیان این که تلاوت قرآن بهترین ابزار تزکیه است، افزود: یکی از چیزهایی که روز قیامت انسان را هم شفاعت می کند و هم از انسان شکایت می کند، قرآن است، پس هرجا صدای تلاوت قرآن بلند می شود فرزندانمان را ترغیب به حضور کنیم چون شیطان از آن جا فرار می کند.

وی تصریح کرد: اگر قزائت قرآن را در برنامه روزانه خود قرار دهیم، در زندگی دچار مشکل نخواهیم شد چون قرآن راهنما و دستور زندگی است.

انتهای پیام/۲۰۷/نصیری

image_pdfimage_printچاپ مطلب