ساعت و تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
برگزاری نخستین جشنواره تئاتر دفاع مقدس ( پلاک )

به گزارش پایگاه خبری ربیع،حمیدرضا فولادگر در دفتر مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان با تبریک ولادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار کرد: رأی اعتماد بالای مجلس به کابینه دولت نسبت به دوره‌های قبلی اتمام‌حجتی برای دولت شد که احساس کند مجلس پشتیبان او است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مخالفت خود با برنامه‌های دولت در روز رأی اعتماد به کابینه، گفت: بر اساس این آیین‌نامه داخلی مجلس این مخالفت‌ها و موافقت‌هایی که در آن روز توسط نمایندگان مجلس مطرح می‌شود چون به رأی گذاشته نمی‌شود هیچ تأثیری بر برنامه‌ها ندارد.

پنج ابر چالش کشور

وی بابیان اینکه باید این روند اصلاح شود، خاطرنشان کرد: دولت در انتخابات و بعد از اعلام نتایج آرا، نوید تحول اقتصادی بیشتر و تغییر در تیم اقتصادی را داد.

فولادگر با اشاره به پنج ابر چالش کشور، گفت: اشتغال، نظام بانکی، صندوق‌های بازنشستگی، تناسب بودجه دولت با هزینه‌ها و محیط‌زیست و اّب این ابر چالش‌های بود که از سوی مشاور اقتصادی دولت بیان‌ شده است.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بابیان اینکه تغییر لازم در تیم اقتصادی دولت اتفاق نیفتاده است، اظهار کرد: متناسب با انتظاری که برای مردم در خصوص تغییر تیم اقتصادی دولت داشتند این اتفاق نیفتاد، باید دولت مشخص کند که حرف آخر در مسائل اقتصادی را کدام‌یک از افراد تیم اقتصادی دولت می‌زند.

وجود نگرانی شدید از عدم تحقق وعده‌های دولت

وی از نگرانی شدید خود برای تحقق وعده‌های دولت بیان و تصریح کرد: در چهار سال دولت یازدهم رشد نقدینگی دو و نیم برابر شده بود، با توجه به اینکه ظرفیت بیشتری از امسال برای فروش نفت وجود ندارد چگونه دولت می‌تواند نرخ رشد اقتصادی را کنترل یا کاهش دهد.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بابیان اینکه دولت نتوانست دوگانه تورم و رکود را همزمان مهار کند، اظهار کرد: اصلاح ساختار و ثبات نیز دوگانه‌ای است که دولت نتوانست همزمان هر دو را ایجاد کند.

وی بابیان اینکه گره زدن حل مشکلات اقتصادی با تعامل با دنیا یک روش ناصحیح است، گفت: موجودیت امریکا و نظام سلطه با کشورهای مستقل همچون جمهوری اسلامی ایران ضدیت دارد.

اصل ۴۴ فقط خصوصی سازی و واگذاری نیست

فولادگر بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب در همه جلسات بر اصل ۴۴ تأکید داشته‌اند، خاطرنشان کرد: از ۹ سال گذشته که این قانون تصویب شد رهبر معظم انقلاب در همه جلسه‌ها با مسئولان آن را گوشزد کرده‌اند.

وی بابیان اینکه در سال ۸۸، اولین نقد خود را در رابطه با واگذاری‌ها بیان کرده‌ایم، گفت: ایرادات زیادی به واگذاری‌ها وجود دارد و بارها آن‌ها را متذکر شده‌ایم، خصوصی‌سازی فقط واگذاری نیست و واگذاری فقط خصوصی‌سازی نیست.

بی‌عدالتی سهم بودجه‌ای برای شهرستان و استان اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به بی‌عدالتی سهم بودجه‌ای برای شهرستان و استان اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان نسبت به استان‌های یزد، تبریز، فارس و خراسان سهم درآمدی بیشتری داشته ولی سهم بودجه‌ای آن نسبت به این استان‌ها عقب‌تر است.

فولادگر بابیان اینکه استان اصفهان شش هزار و ۲۰۰ میلیارد درآمد داشته است، گفت: چگونه هست که ۳۸ سال است به استان‌های محروم کمک می‌شود ولی هنوز هیچ‌کدام از محرومیت خارج نشده‌اند.

مشکل سرمایه گریزی از اصفهان

وی با تصریح اینکه نباید به اعتبارات دولتی برای استان دل بست، اظهار کرد: نباید معطل بودجه دولتی بود و باید به بخش خصوصی اتکا کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به سخت‌گیری‌هایی که در استان می‌شود سرمایه گریزی از اصفهان انجام می‌گیرد و امروز سرمایه‌گذاران ما در استان‌های دیگر و حتی خارج از کشور سرمایه‌گذاری‌های خود را انجام می‌دهند.

مخالف مصوبه انتقال ۴۰ میلیون مترمکعب آب بن- بروجن هستیم

وی در ادامه پیرامون سوالی در مورد مسائل آب استان اصفهان، بیان کرد: گفته می‌شود که چرا در مورد آب ساکت هستیم، این گونه نیست و هر زمان تریبونی در اختیار بوده بخشی از آن به موضوع آب تعلق پیدا کرده، از طرفی روش‌هایی که مردم را به میدان بیاوریم و منجر به نزاع و مقابله شود قبول نداریم و باید بتوانیم با تدبیر و پیگیری حقوقی مسائل را حل کنیم.

فولادگر افزود: مصوبه انتقال ۴۰ میلیون مترمکعب آب برای بروجن گرفته شده، در صورتی که ما از ابتدا مخالف بوده و هستیم، چرا که رودخانه‌های زیادی در چهارمحال است و می‌توانند با مهار رودخانه‌های فصلی آب خود را تأمین کنند؛ با این اتفاق حداقل آبی که در سال در رودخانه جاری می‌شود دیگر نخواهد شد.

 

image_pdfimage_printچاپ مطلب

دیدگاه