ساعت و تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس:
شکل‌گیری واحد صنعتی گلاب‌گیری در میمه از سرعت مهاجرت مردم این شهر کم می‌کند
نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: شکل‌گیری واحد صنعتی گلاب‌گیری با ۳۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بنیاد برکت درمیمه، از سرعت مهاجرت مردم این شهر خواهد کاست.
به گزارش پایگاه خبری ربیع، حسینعلی حاجی‌دلیگانی ظهر امروز در مراسم انعقاد قرارداد احداث کارخانه تولید گلاب، عرقیجات و اسانس‌های گیاهی با شرکت تعاونی گلستان شهر میمه اظهار کرد: شکل‌گیری واحد صنعتی گلاب‌گیری با ۳۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در میمه، از سرعت مهاجرت مردم این شهر خواهد کاست.

وی افزود: این شرکت تعاونی که هزار و ۳۰۰ عضو دارد می‌تواند پس از احداث و بهره‌برداری کارخانه تولید گلاب، عرقیجات و اسانس‌های گیاهی، برای مردم شهر میمه تولید ثروت کرده و از مهاجرت مردم به شهرهای همجوار جلوگیری کند.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت تعاونی گلستان  شهر میمه الگوی موفقی در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی است؛ این شرکت تعاونی با تولید گل محمدی و تبدیل آن به ۶۸۰ تن محصول گلاب، عرقیجات و اسانس‌های گیاهی در سال، میلیاردها ریال محصول فراوری شده تولید خواهد کرد و در بازارهای داخلی و خارجی به فروش خواهد رساند.

وی به اعضای شرکت تعاونی گلستان توصیه کرد که به صادرات محصولات خود بیاندیشند، مواظب تهدیدها و مشکلات پیش رو باشند و در فعالیت اقتصادی خود دچار غرور کاذب نشوند.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت علاوه بر مشارکت در احداث نخستین کارخانه اجتماع‌محور این بنیاد در کشور، ساخت یک باب مدرسه را در شهر میمه بر عهده گرفته است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران میمه برای اینکه بخش میمه از کمبود درآمد نجات یابد، نباید فقط به یک طرح مشترک اقتصادی رضایت دهند، بلکه طرح‌های دیگر بخش کشاورزی را پیشنهاد و اجرا کنند.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی به مردم میمه این نوید را داد که طرح ارتقای وضعیت بخش میمه که در وزارت کشور در حال بررسی است امسال نهایی و اعلام خواهد شد.

انتهای پیام / وحید وطن خواهان

image_pdfimage_printچاپ مطلب

دیدگاه