ساعت و تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶
رشد ۸۳ درصدی طرح “ذبح عظیم” با مشارکت مردم در چهارمحال و بختیاری

به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ( ره) چهارمحال و بختیاری گفت : مشارکت مردم و خیران در جمع آوری نذورات در طرح «ذبح عظیم» نسبت به سال گذشته بیش از ۸۳ درصد افزایش داشته است .

علی ملک‌پور با اشاره به اینکه طرح «ذبح عظیم» برای سومین سال متوالی در استان اجرا می شود، اظهار کرد: در سال جاری ۱۶ دفتر کمیته امداد، ۳۵ پایگاه مراکز نیکوکاری و ۸۰ پایگاه در میعادگاه های نمازجمعه سطح استان آماده دریافت نذورات خیران و مردم نیکوکار استان در طرح نذورات قربانی در دهه امامت و ولایت هستند .

وی افزود : پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۷۳ میلیون تومان گوشت قربانی میان نیازمندان استان توزیع شود.

 ملک‌پور با بیان اینکه کمک‌های عید قربان در اولین فرصت و با اولویت ایتام، محسنین و سالمندان توزیع می‌شود، تصریح کرد : تاکنون میزان نذورات نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده ۲۹۵ میلیون تومان بوده که بیش از ۲۶۷ میلیون به صورت کالا و مابقی به صورت نقدی بوده است .

 وی گفت : مشارکت مردم و خیران در جمع آوری نذورات نسبت به سال گذشته بیش از ۸۳ درصد افزایش داشته است .

ملک‌پور با اشاره به اینکه این طرح در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون بیشترین مشارکت در مناطق لردگان، اردل و میانکوه بوده که انتظار می‌رود سایر مناطق نیز در جذب مشارکت‌های مردمی فعالیت بیشتری داشته باشند و کمک های جمع آوری شده بین نیازمندان ۷۰ شهر و روستای استان توزیع شود .

حمید باقری

image_pdfimage_printچاپ مطلب

دیدگاه