به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از مهر، در هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۴۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۵۵۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۷ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که قربان محمد اودک با اسب آک تولقا زودتر از خط پایان گذشت و پیمان قلرعطا با اسب آد آلان سرمدی و کمال دلیجه عطا با اسب یکه نور به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر بود که قربان محمد اودک با اسب جانام عنوان اول را به دست آورد و آق اویلی بشگرد با اسب بن جوی و آرمین آق آتابای با اسب گلدن بوی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۴۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب تامارا موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب آل مرد و آق اویلی بشگرد با اسب ژاکلینا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب اوچر بانو زودتر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب اوبلا و آرمین آق آتابای با اسب لادی راکی به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه و چهار ساله و ۱۸ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب رد شدو نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب مستر دن و نورمحمد بهادر با اسب پامادور نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب میراث بصیر موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب رزیتا ساجد و آق اویلی بشگرد با اسب بوران سنجر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

آرمین آق آتابای بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، آرمین آق آتابای با کسب دو مقام نخست، یک مقام دوم و دو مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، کمال دلیجه عطا دو مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم کسب کرد و قربان محمد اودک دو مقام نخست به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.