به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایرنا، محمد نادری سمیرمی روز سه شنبه در جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: تامین تجهیزات گرمایشی، مواد غذایی و تجهیزات کارگاهی این مدارس با توجه به افزایش قیمت ها، مشکل است.
به گفته این مسئول، ۹۶۱ دانش آموز هم اکنون در مدارس شبانه روزی سمیرم تحصیل می کنند که ۱۴۰ نفرشان دانش آموزان میهمان از سایر مدارس عادی هستند که بدلیل نداشتن خوابگاه و نداشتن تمکن مالی، در مراکز شبانه روزی مستقر شده اند.
مدیر مدرسه شبانه روزی شیخ بهایی سمیرم در ادامه با اشاره به شرایط نامطلوب اقتصادی بیشتر خانواده های دانش آموزان افزود: اکثر فراگیران مدارس شبانه روزی، روستایی هستند و تعدادی از آنان حتی هزینه رفت و آمد شخصی خود را هم ندارند.
علیداد اسدی تصریح کرد: ۳۰ نفر از مُحصلان ما در هفته اول مهر هنوز به مدرسه مراجعه نکرده اند که پیگیر این موضوع هستیم.
وی تامین مواد غذایی و گرمایشی را مهمترین چالش حال حاضر شبانه روزی ها عنوان کرد و گفت: تامین اعتبار برای سرویس کامل موتورخانه های این مدارس ضرورتی است که تا قبل از سردتر شدن هوا باید انجام و چاره جویی شود.
مدیر این مدرسه شبانه روزی سمیرم از تعاونی های مصرف و نهادهای مرتبط خواست برای تامین گوشت و مواد غذایی با حداقل قیمت ممکن، مدارس و دانش آموزان را یاری کنند.
اسدی، استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی جدید را مشکل دیگر مدارس بویژه شبانه روزی ها اعلام کرد و افزود: افزوده شدن این پایه تحصیلی، نیروی انسانی و فضای کارگاهی بیشتری را می طلبد.
مدیر مدرسه شبانه روزی شیخ بهایی سمیرم ادامه داد: تنها برای خرید دستگاه های کارگاه ‘plc’ مدرسه ۳۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که در شرایط کنونی این اعتبار موجود نیست.
وی همچنین با بیان اینکه یک فرد نیکوکار موکت های مورد نیاز مدرسه شیخ بهایی را تامین کرده است، افزود: نیکوکار دیگری نیز قرار است از مجموعه شبانه روزی شیخ بهایی دیدن کند و یاریگر ما باشد.

***اختصاص دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای نوسازی مدارس سمیرم***
معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان سمیرم نیز در این نشست گفت: در سفرهای معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان به سمیرم مصوب شد دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای تجهیز و نوسازی مدارس این شهرستان اختصاص یابد.
محمدابراهیم پیرمرادیان خاطرنشان کرد: دو میلیارد تومان از این مبلغ برای احداث مدارس تخریبی و ۵۰۰ میلیون تومان دیگر برای خرد تجهیزات موردنیاز مدارس مصوب شده است.
محمد جعفرزاده فرماندار سمیرم نیز در این جلسه تصریح کرد: دهیاران را موظف کرده ایم تا حد امکان به یاری مدارس بشتابند تا خللی در روند تعلیم و تربیت فراگیران و آینده سازان کشور ایجاد نشود.
به گزارش ایرنا، ادامه کار احداث ساختمان جدید اداری آموزش و پرورش سمیرم، تکمیل سالن چند منظوره نجمیه، ساخت مدرسه شهید پیرمرادیان در مجتمع آموزشی شهید نظری، احداث آموزشگاه عدالت و ساختمان شرکت تعاونی فرهنگیان از مهمترین اقدامات عمرانی یکسال گذشته مجموعه آموزش و پرورش سمیرم بود که در این جلسه به آنها پرداخته شد.
شهرستان سمیرم دارای حدود ۱۱ هزار دانش آموز، ۵۹۳ کلاس درس، یکهزار و ۲۰۰ معلم و فعال فرهنگی و ۸۰۰ بازنشسته نظام تعلیم و تربیت است.
این شهرستان با یکصد هزار نفر جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.