به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایرنا، محمد سلطان حسینی روز سه شنبه در مراسم بدرقه ورزشکاران اصفهانی به مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در کشور اندونزی افزود: کمبود نقدینگی و بودجه در بدنه ورزش، مشکلی برای مدیریت و هیات های ورزشی به شمار می رود، با این حال اکثر هیات ها برای پیشرفت ورزش تلاش می کنند.
وی اضافه کرد: سال گذشته بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال بین بیش از ۵۰ هیات ورزشی استان تقسیم شد و آنها در تمام شهرستان ها نیز زیر مجموعه دارند تا جایی که به برخی از هیات های شهرستانی برای یکسال فقط ۱۰ میلیون ریال رسید که پولی اندک و غیرکارساز است.
مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان تصریح کرد: برخی از هیات ها و حتی معاونان اداره کل ورزش و جوانان استان از کسی که کنار یک تیم فوتبال به بازیکنان بطری آب می‌ دهد، حقوق کمتری می گیرند، با این حال به فعالیت خود ادامه می دهند که باید از آنان تقدیر شود.
وی بازنشستگی رئیسان هیات های کنونی را معضلی برای ورزش استان دانست و افزود: رئیسان هیات های جانبازان و معلولان و کم بینایان و نابینایان استان بخوبی فعالیت می کنند و در صورت بازنشستگی آنان، با مشکلات زیاد مدیریتی روبه رو خواهیم شد.
سلطان حسینی، حضور ورزشکاران معلول و جانباز در رقابت های بین المللی از جمله پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را نماد غرور ملی خواند و اظهار امیدواری کرد که با درخشش آنان، افتخارات زیادی برای کشورمان به دست آید.
به گزارش ایرنا، در مراسم امروز ۲۵ ورزشکار، مربی و داور اصفهانی اعزامی به رقابت های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا بدرقه شدند.
۱۲ درصد از سهم کاروان ایران در رقابت های جاکارتا را اصفهانی ها تشکیل می دهند.
در سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاکارتا در کشور اندونزی، از ایران در مجموع ۱۳۶ ورزشکار در بخش آقایان و ۷۳ ورزشکار در بخش بانوان به میدان خواهند رفت.
این رقابت ها چهاردهم تا بیست و سوم مهر سالجاری برگزار می شود.
کاروان ایران با نام «کاروان فرهنگی ورزشی خودباوری و امید» با شعار «با توکل و تلاش، ما می توانیم» در این مسابقات حضور می یابد.