به گزارش پایگاه خبری ربیع، داوود کارگرزاده اظهار کرد: به استناد تبصره (۲) ذیل ماده ۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد کشور، سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع رسمی اعطای نشان حلال در کشور است.

این مسئول ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی و غیردولتی، از تاریخ ابلاغ این قانون بایستی به هر نحو ممکن از اعطای نشان حلال خودداری کنند.

وی افزود: به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی، تعیین، تدوین، به‌روزرسانی و نشر استانداردهای ملی، از جمله استانداردهای حلال تابع مقررات این قانون است و سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است و در مورد ذبح و صید حلال، رعایت ماده ۶ قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید مصوب  ۱۴ اسفندماه سال ۱۳۸۷ الزامی است.

کارگرزاده با اشاره به کسب رتبه برتر توسط اداره‌کل استاندارد استان زنجان در بین ادارات استانی سازمان ملی استاندارد ایران، خاطرنشان کرد: اداره‌کل استاندارد استان زنجان هم در شاخص‌های عمومی – اختصاصی و هم در مجموع امتیازات نهایی موفق به کسب رتبه برتر ارزیابی عملکرد، در بین ادارات کل استانی سازمان ملی استاندارد ایران در سال ۱۳۹۵ شد.

مدیرکل استاندارد استان زنجان، یادآور شد: بهبود عملکرد و بهره‌وری  اداره‌کل استاندارد استان زنجان در سنوات اخیر، نشان از آن دارد که درک صحیح مفاهیم استاندارد در استان اتفاق افتاده است همچنین کسب رتبه برتر ملی توسط اداره‌کل استاندارد استان زنجان روند تعالی در خانواده استاندارد را تسریع می‌کند زیرا در مسیر تعالی نقطه مطلوب نداریم و هرچه درزمینه بهره‌وری و کیفی‌سازی پیش برویم منزل مطلوب و قله مقصود نیز در پیش روی ما به سمت جلو حرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/ ایسنا