به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از خراسان/ من یک خانم متاهل هستم که هر روز از ۸ صبح تا ۷ شب سرکارم حتی جمعه ها. اصلا نمی توانم به خانه و زندگی ام برسم. چه کنم؟

با عرض سلام خدمت شما مخاطب عزیز. با این که در سوال شما ابهامات زیادی وجود دارد ولی به صورت کلی راهکارهایی که مدنظر است و به شما برای توجه پربازده تر به خانواده تان کمک می کند در ادامه پاسخ ارائه می کنم.
با کارفرمای تان صحبت کنید
موضوع اول بحث ساعات کاری شماست که حتی ساعت استراحت و رسیدگی به کارهای تان در یک روز تعطیل را از شما سلب کرده است و باعث شده حس کنید به هیچ کدام از کارهای تان نمی رسید. هرچند شما می توانید درباره زمان کاری خود با کارفرمای تان صحبت کنید تا شیفت های کاری را تغییر دهند یا به خاطر استراحت و رسیدگی به کارهای تان در منزل، قبول کنید که روزهای جمعه را مرخصی بگیرید و از حقوق تان کم کنند تا بیشتر به کارهایتان برسید.
برنامه ریزی روزانه داشته باشید
با این حال و اگر در شرایطی هستید که امکان انجام دادن موارد فوق وجود ندارد، می توانید با همسرتان در این باره صحبت کنید تا در کارهای منزل به شما کمک کنند و اگر این کار هم ممکن نیست، می توانید به برنامه ریزی روزانه بپردازید. به این صورت که هر روز بعد از این که از سرکار برگشتید، قبل از انجام هرکاری، فهرست کارهای مدنظر خود در امور منزل را در برگه ای یادداشت کنید. سپس آن ها را جزئی تر و در اصطلاح تکه تکه کنید و برای هر روز آن ها را در برنامه خود بگنجانید. برای مثال در ساعت ۱۰ شب که شام خورده و کمی استراحت کرده اید به یکی از کارها که خیلی جزئی شده است بپردازید مانند شستن لباس ها که می توانید آن ها را با تعیین زمان در ماشین لباس شویی بریزید و بعد روی بند پهن کنید و فردا شب زمان اختصاصی برای اتو کردن بگذارید یا آن ها را به همان صورت جمع و در زمان نیاز، آن ها را اتو کنید تا شما را خسته نکند.
این طوری قرار نیست حجمی از کارها را درمدت زمان کوتاه با تمام خستگی خود انجام د هید و طی هفته به تمام کارهای خود می رسید.
در تله عادتی گیر نیفتید
راهکار دوم تغییر محیط شغلی شماست. اگر فکر می کنید زمان کاری شما در محل کنونی آن قدر طولانی است که واقعا توان هر کاری را از شما گرفته است، می توانید به دنبال کار دیگری باشید که از نظر زمانی در شرایط بهتری باشد. گاهی اوقات انسان ها از اهدافی که در زندگی برای خود تعیین کرده اند، دور می شوند.
ما برای چه کار می کنیم؟ آیا برای رسیدن به پول و تحقق آرزوهای مان یا گیر کردن در یک تله عادتی. شاید شما به خاطر ترس از دست دادن کار و نداشتن حقوق مناسب در کار مد نظر در گیر این تله عادتی شده اید و با تمام سختی که برای شما ایجاد کرده است، باز هم نمی خواهید به خود فرصت یافتن شغل جدید و آشنا شدن با افراد جدید و محیط شغلی جدید را بدهید.