به گزارش پایگاه خبری ربیع، ترامپ با احیای تحریم‌ها پس از برجام به خود می‌بالد و مغرورانه سخن می‌راند. شاید سواد تاریخی ترامپ از سواد جغرافیایی‌اش ضعیف‌تر است. ترامپ نمی‌داند جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سال است تحریم است؛ تحریم‌هایی که گاهی سخت، گاهی بی‌سابقه و گاهی فلج‌کننده ملقب شدند؛ اما ما پس از ۴۰ سال تحریم سر پا هستیم و همه عناصر حاکمیت، ملیت، مشروعیت و سرزمین و … را داریم؛ بنابراین ترامپ نباید چهره تهی از ادب خود را هر روز بیشتر به رخ بکشد. ترامپ باید بیشتر تاریخ بخواند تا متوجه شود با کشوری با سابقه تمدن ۲۵۰۰ ساله باید با نهایت فرهنگ سخن گفت.
تحریم‌ها در حالی بازمی‌گردند که برخلاف تحریم‌های قبل کمتر کشوری با ترامپ همراه است و کمتر دولتی بر عملکرد وی در قبال ایران مهر تأیید می‌زند؛ از همین رو تحریم‌های آمریکایی در شرایطی بازمی‌گردد که سوء‌ظن ایرانیان نسبت به آمریکا تکمیل شده است و یک‌صدایی ملت در برابر دشمنی ترامپ در عالی‌ترین سطح قرار دارد.
تحریم‌ها در حالی بازمی‌گردند که اروپا نیز پشت آمریکا را خالی کرده است. اروپا نیز از قوانین مسدودساز برای مقابله با تحریم‌های آمریکا سخن می‌گوید و آلمان نیز در آخرین اظهاراتش تصمیم گرفته است به ایران ضمانت اجرا برای فعالیت‌های تجاری بدهد؛ بنابراین اتحادیه اروپا قصد حمایت از آمریکا برای تحریم ایران را ندارد.
تحریم‌ها در حالی بازمی‌گردند که ترامپ، نتانیاهو و بن‌سلمان هم‌‌پیمان شده‌اند؛ هم‌پیمان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران. البته در این بین باید نام منافقان هم باشد. هم‌پیمانی و حمایت از گروهک منافقان سبب ننگ آنهاست؛ آنها در مقابله با ایران آنچنان عاجز شده‌اند که دست به سوی منافقان دراز کرده‌اند. ترامپ و یارانش نمی‌توانند بر امواج نارضایتی مردم ایران سوار شوند؛ زیرا مردم این مرز و بوم دشمن‌شناسی را از تاریخ آموخته‌اند.
تحریم‌ها در حالی بازمی‌گردند که جمهوری اسلامی ایران در استراتژیک‌ترین نقطه خاورمیانه (تنگه هرمز و خلیج فارس) اقتدارش را به اثبات رسانده است. گلوگاه انرژی غرب زیر گام‌های باصلابت ایرانیان است؛ پس در مقابله با تحریم‌ها دست خالی نیستیم.