به گزارش پایگاه خبری ربیع، مشکلات و گرفتاری‌های اقتصادی، گرانی و تورم، عرضه‌نشدن اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم و احتکار مورد توجه همه قرار گرفته است و این روزها همه ما از مشکلات و گرفتاری‌های کشور می‌گوییم و می‌نویسیم؛ از وضعیت بد اقتصادی سخن می‌گوییم و حتی در مواقعی آنها را بزرگنمایی می‌کنیم؛ هرچند شاید بخش‌های زیادی از آنها درست باشد؛ اما می‌توانیم به آن عمیق‌تر بنگریم و درباره آینده‌ روشنی که در انتظار است، سخن بگوییم و تصمیم‌گیری کنیم.
کشور و ملت ما هیچ کم ندارد و در منابع رتبه اول را دارد؛ فقط باید تصمیم‌گیرندگان بهنگام تصمیم بگیرند و به‌درستی به آن عمل کنند.
البته و صد البته که نمی‌توانیم کتمان کنیم حال اقتصاد و معیشت کشور خوب نیست؛ نمی‌توانیم به خود و مردم دروغ بگوییم شاید با کمی آگاهی و درایت بیشتر از سوی برخی مسئولان در این حد مشکل نداشتیم و تحمل این شرایط برای مردم آسان‌تر می‌بود و ناخرسندی خود را به دلیل داشتن آرمان‌های والاتر فرومی‌خوردند که البته تا حدودی این‌چنین هم می‌کنند؛ اما تا زمانی که مسئولان از جنس مردم نشوند، مردم نیز نمی‌توانند ناخرسندی خود را کامل پنهان کنند؛ اگرچه با همین ناخرسندی نیز باز هم پای انقلاب ایستاده‌اند و همچنان برای آن هزینه هم داده‌اند و می‌دهند.
تبلیغات گسترده‌ای از سوی رسانه‌های بیگانه که در محور شرارت دشمنان فعالیت می‌کنند، درباره آینده ناخوشایند ایران به دلیل تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا صورت می‌گیرد؛ در حالی که درصد زیادی از این تبلیغات فریبنده است که سعی دارد فضای اقتصادی و سیاسی کشور را بیش از اندازه آشفته نشان دهد. هجوم گسترده و بزرگ رسانه‌های دشمن در فضای افکار عمومی ایران آنقدر وسیع است که اگر کشور دیگری در چنین شرایطی قرار می‌گرفت، قطعا وضعیت بسیار وخیم‌تر و نابسامان‌تری را تجربه می‌کرد و تعبیر جنگ شیمیایی از این جنگ روانی رسانه‌ای بجاترین تعبیر است.
در حالی که مشکلات به فرموده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت غیرقابل حل نیست؛ چنانچه ایشان با تأکید بر اینکه دشمن به دلیل بعضی ضعف‌ها و خلأهای اقتصادی بر موضوع اقتصاد کشور متمرکز شده است، فرمودند: درزمینه اقتصادی باید قوی و پرحجم کار و تمام خلأها را پر کرد که همه این موارد امکان‌پذیر و شدنی است و ما در اداره اقتصاد کشور بن‌بست نداریم.
جنگ روانی آمریکا علیه ایران برای تغییر طرز فکر مردم و ایجاد اختلاف و افتراق میان مردم و نظام اسلامی سال‌هاست که وجود داشته است و باز هم ادامه خواهد یافت؛ اما آن نکته‌ای که اجازه نداده است تا این دشمنی سنگین و بی‌رحمانه تأثیر خود را بر جامعه بگذارد، پایبندی مردم به انقلاب اسلامی است که بر این مبنا تمرکز فعلی دشمن نیز بر اقتصاد و شرایط سخت زندگی مردم بی‌تأثیر خواهد بود.
سختی‌ها و دشواری‌های کنونی کشور که اکنون نمود بیشتری یافته است، نباید با کوتاهی‌کردن و تن‌دادن به خواسته‌هایی همراه شود که قصدشان نابودی جمهوری اسلامی ایران است. اگر مردم اعتراضی دارند، بیشتر برای سوءمدیریتی است که در میان برخی مسئولان و مدیران می‌بینند؛ برای تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌هایی است که از سوی برخی مسئولان احساس می‌کنند؛ شاید برخی از جماعت معترض ناسازگاری‌هایی هم داشته باشند و صداهای مخالف و معاند نیز به گوش برسد، اما بیشتر مردم راه را از یاد نبرده‌اند و به بیراهه این معاندان و مخالفانی نخواهند افتاد که آبشخور آنها توصیه‌ها و دستورات دشمنان است و از رسانه‌های آنها به گوش می‌رسد.
انقلاب اسلامی از استحکام زیادی برخوردار است. این استحکام برگرفته از ماهیت دینی و خدایی انقلاب اسلامی است. با وجود همه کاستی‌ها و ضعف‌هایی که به واسطه ناکارآمدی برخی مدیران و مسئولان دیده می‌شود، این موضوع هیچ‌گاه پایه‌های مستحکم نظام جمهوری اسلامی ایران را متزلزل نکرده و نخواهد کرد؛ زیرا انقلاب اسلامی ماهیتی خدایی دارد و براساس همان وعده‌هایی که خداوند در قرآن داده است، ایران برگزیده شده تا زمینه‌ساز اتفاقی بزرگ شود. جامعه‌ای را که به وجود مبارک حضرت مهدی موعود(عج) اعتقاد قلبی دارد، هیچ‌گاه نمی‌توان به بیراهه شیطانی کشاند.
سختی‌ و دشواری هست، اما باید با ایستادگی و مقاومت انقلابی آنها را از سر راه برداشت. کشور ما باید با همه دشمنی‌های شیاطین روی پای خود بایستد و امنیت بی‌بدیل و ثبات خود را به اثبات برساند. دنیا باید بداند انقلابی که به مردم خود وابسته است، هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت؛ باید رابطه مردم و نظام را در این شرایط عمیق‌تر کرد؛ دشمنان در پی ایجاد جدایی میان مردم و انقلاب خود هستند و مسئولان باید ارتباط خود را با مردم عمیق‌تر و ملموس‌تر کنند.
معضلات باعث سرعت‌یافتن حرکت رو به جلوی کشور خواهد شد؛ ناخالصی‌ها بیرون می‌زند و ناپاکی‌ها با اتفاقات جاری از بدنه نظام اسلامی زدوده می‌شود؛ به همین دلیل است که ناخدای این انقلاب الهی اعتقاد قلبی و راسخ دارد و می‌گوید: «نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند؛ هیچ‌کس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.»
این سخن نویدبخش و امیدوارکننده است و ما را به یاد امام عزیز(ره) می‌اندازد که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ هرچند همه رسانه‌ها و قدرت رسانه‌ای خود را با سلاح‌های میکروبی در یک جهت و به تمامه به کار گیرد، اما در این جنگ شکست و سیلی دیگری از ملت ایران خواهد خورد.