به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و محمد حاجی آقا جانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای حمایت از ۱۷۰ طرح تحقیقاتی تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

تفاهم نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امضاء شد. بر اساس این تفاهم نامه حمایت از ۱۰۰ طرح تحقیقاتی اعضای هیات علمی، ۳۰ طرح پسا دکتری، ۳۰ رساله دکتری و ۱۰ ثبت بین المللی اختراع توسط صندوق انجام می شود.

در نشست امضای این تفاهم نامه محمد حاجی آقا جانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه ارائه داد و به فعالیت ۵۷ شرکت دانش بنیان و ۴ مرکز رشد اشاره کرد.

در ادامه نصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی نیز با اشاره به فعالیت های صندوق اظهار داشت: حمایت از پژوهشگران و محققان کشور از طریق اعطای کرسی های پژوهشی، گرنت، حمایت از طرح های پژوهشی از جمله اقداماتی است که صندوق در راستای توسعه علمی و فناورانه در کشور انجام می دهد. در این راستا صندوق سه محور را برای فعالیت های خود متصور شده است.

ضرغام کمک و حمایت از پژوهش، فناوری و نوآوری، کمک به تقویت و توسعه زیرساخت های علم، فناوری و نوآوری در کشور و کمک به تحقیقات تحول آفرین را به عنوان محور فعالیت های صندوق دانست.

وی همچنین درباره داوری طرح های ارسالی به صندوق نیز بیان کرد: شیوه داوری پروژه‌های تحقیقاتی از زمان تاسیس صندوق راه اصلاح و بهبود را طی کرده به نحوی که چارچوب داوری پروژه های تحقیقاتی در بنیاد به نوعی همان اصول داوری شورای جهانی پژوهش در نشست سال ۲۰۱۸ است.
انتهای پیام/