به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس، حمیدرضا مقدم‌فر رئیس دفتر نظارت بر امور فرهنگی و دانشجویی در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس که به عنوان «دفاع همچنان باقی است» که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاداسلامی برگزار شد، گفت: متاسفانه با مجوز رسمی کتابی در این کشور نوشته شده است که دفاع مقدس در آن تحریف می‌شود. لذا باید با بازخوانی دفاع مقدس مانع این تحریف‌ها شویم.

وی افزود: باید چگونگی بهره‌برداری از الگوهای دفاع مقدس و مدیریت آن و سبک‌های زندگی و رفتارهای آن دوران را به نسل امروز ارائه دهیم.

مشاور فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به تحول صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید،‌گفت: این تحول با نگاه انقلابی و بسیجی و ارزشی با اقدامات ارزشی افرادی مانند آقایان ولایتی وطهرانچی صورت گرفته است. ضمن اینکه نگاه بسیجی و جهادی در وضعیت فعلی و گذشتن از خود برای اهداف و منافع اسلام و انقلاب بسیار مهم است.

مقدم‌فر گفت: دفاع مقدس سرمایه‌ عظیمی برای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

مشاور فرهنگی فرمانده سپاه پاسداران  با اشاره به رشادت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران انقلاب اسلامی گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران انقلابی است. در راس این ارتش فرماندهی با مواضع و مدیریت جهادی و انقلابی و منشی خاص وجود دارد که تداعی شهید صیادشیرازی است.

وی  در توضیح بیشتر این موضوع گفت:‌امروز ارتش جمهوری اسلامی در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان بسیج مستضعفین برای انقلاب اسلامی جانفشانی می‌کند لذا ارتشی بودن در شرایط فعلی مایه مباهاتو افتخار است.

مقدم‌فر با اشاره به حادثه تروریستی صورت گرفته در ۳۱ شهریور و حین رژه نیروهای مسلح در اهواز گفت:‌ این کار نتیجه استیصال دشمن بوده است چرا که تروریست‌ها در شرایطی این کار را کردند که تمام خشاب‌های خالی نیروهای مسلح در حال رژه خالی و بدون فشنگ بوده است اما تروریست‌ها زن و بچه را مورد هدف قرار دادند.

وی تاکید کرد: این کار تروریست‌ها اقدامی عملیاتی محسوب نمی‌شود بلکه نتیجه استیصال و ذلت آنها و حامیان‌شان است.

رئیس دفتر نظارت بر امور فرهنگی و دانشجویی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی نگاه جهادی و انقلابی برای توسعه علم در کشور لازم است، الگوی این اقدام را کارهای شهید طهرانی‌مقدم عنوان کرد و گفت:‌این شهید با روحیه انقلابی ارزشی و با مددگیری از اهل بیت کارهای بزرگی را انجام داد. به همین دلیل در پیام مقام معظم رهبری پس از شهادت این سردار رشید اسلام او را دانشمند، سردار و پارسایی بی‌ادعا عنوان کرده بود که در شرایط فعلی هم کارهایی شبیه کارهای ایشان باید صورت گیرد.

انتهای پیام/