به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایرنا، علیرضا سالاریان روز سه شنبه در گفت وگو با ما اظهارداشت: قرار است ۲ گروه از بخش کنسولی سفارت عراق برای ارائه خدمات کنسولی و تسهیل صدور روادید زائران اربعین حسینی در اصفهان مستقر شوند.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته پنج نفر از بخش کنسولی سفارت عراق برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در اصفهان مستقر شدند، افزود: مسئولان سفارت عراق در تهران قول داده اند که امسال این آمار به ۲ برابر افزایش یابد تا ارائه خدمات کنسولی به زائران اربعین حسینی در کوتاهترین زمان انجام شود.
نماینده وزارت امور خارجه در استان اصفهان درباره مهیا شدن دفتر کنسولگری عراق در اصفهان بیان کرد: ماموران بخش کنسولی سفارت عراق در محلی که اداره حج و زیارت استان در نظر خواهد گرفت مستقر خواهند شد.
وی درباره نرخ روادید عراق برای زائران اربعین حسینی گفت: طبق توافق انجام شده با مسئولان عراقی، این نرخ براساس ریال و سامانه بانکی نیما از زائران دریافت می شود.
نماینده وزارت امور خارجه در استان اصفهان درباره فرآیند صدور روادید برای زائران اربعین حسینی از سوی سفارت عراق در تهران گفت: این فرآیند از طریق سامانه ستاد مرکزی اربعین حسینی (سماح) که اطلاع رسانی آن برعهده سازمان حج و زیارت است، انجام خواهد شد.
سال گذشته بیش از ۶ هزار نفر از مردم استان اصفهان در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در عراق شرکت کردند.

*** استاندار اصفهان به فرانسه می رود
سالاریان در این گفت وگو همچنین از سفر محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان به استان نرماندی فرانسه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: استاندار اصفهان از سوی همتای فرانسوی خود به شهر کان استان نرماندی فرانسه دعوت شده است تا از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی این استان دیدن کند.
به گفته وی در این نمایشگاه ۱۳ نفر از هنرمندان صنایع دستی اصفهان ، آثار و محصولات خود را به نمایش گذاشته اند.