به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، کیومرث صمدی مدیر عامل شرکت تهران گسترش  بیان کرد: شرکت تهران گسترش مسوولیت اجرایی ساخت آزادراه‌های کشور را به عهده دارد و ساخت آزادراه‌هایی که سرمایه گذاری دارند با این شرکت است.

وی با بیان اینکه این شرکت زیر نظر قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) مشغول فعالیت است، بیان کرد: موافقت نامه‌هایی با شرکت ساخت وزارت راه و شهرسازی داریم که بخشی از منابع مالی را آنها تامین کرده و مابقی را ما تامین می‌کنیم.

صمدی اظهار داشت: از قم تا مشهد که حدود هزار کیلومتر است یکی از پروژه هایی است که در دست اقدام داریم؛ یکی از قطعاتی که در حال بهره برداری است، از قم تا گرمسار است که به طول ۱۵۲ کیلومتر در حال بهره برداری عموم مردم ایران اسلامی است.

مدیر عامل شرکت تهران گسترش تصریح کرد: بر اساس اولویت بار ترافیکی، از گرمسار تا سمنان یکی از نقاط پرترافیک بود که عملیات ساخت آن نیز آغاز شده که میزان آن نیز ۱۲۰ کیلومتر می‌باشد؛ در آن قطعه ۷۰درصد سرمایه گذاری از ما بوده و ۳۰درصد آن را نیز شرکت بهره برداری وزارت راه و شهرسازی پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از نقاط پرترافیک این مسیر از مشهد تا سه راهی تربت می‌باشد، افزود: برادران ما در آن مسیر که حدود ۵۰ کیلومتر می‌باشد در حال فعالیت هستند.

صمدی خاطرنشان کرد: اراک تا خرم آباد یکی دیگر از آزادراه‌هایی است که ۱۳۴ کیلومتر طول دارد و به صورت مشارکتی با وزارت راه در دست ساخت داریم؛ اگر مشکلی پیش نیاید تا اوایل سال آینده می‌توانیم آن مسیر را نیز مورد افتتاح قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت تهران گسترش تصریح کرد: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران نیز یکی دیگر از پروژه‌های در دست اقدام ما می‌باشد که از آبیک قزوین آغاز شده و به اتوبان چرمشهر متصل می‌شود و ۱۵۸ کیلومتر نیز طول دارد که به قطعات مختلف تقسیم شده و در حال حاضر لایه دوم آسفالت قطعه چهارم آن انجام شده است.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های این پروژه تمام شده و در حال روسازی آن می‌باشیم و اگر مشکلی پیش نیاید از کل پروژه می‌توانیم تا خرداد سال ۹۸ بهره برداری کنیم.

صمدی بیان کرد: طبق اصول امنیتی آزادراه‌ها، خوشبختانه در طول مسیر ۱۵۲ کیلومتری اتوبان قم-گرمسار دو پلیس‌راه ساخته شد که دومین ساختمان امروز تحویل داده شد؛ بالغ بر ۶۰میلیارد ریال هزینه برای ساخت این دو ساختمان صرف شده است.

مدیر عامل شرکت تهران گسرتش اظهار داشت: احداث این ساختمان‌های پلیس راه‌ها باعث افزایش امنیت در سطح این اتوبان شده است تا جایی که در طول بیش از سه سالی که این اتوبان افتتاح شده است ۱۴ میلیون و پانصد خودرو از آن عبور کرده‌اند؛ با مقایسه آمار نیروی انتظامی، به ازای ۱۶۶ هزار تردد یک فوتی داشتیم ولی در این آزادراه به ازای ۴۷۰هزار نفر یک فوتی داشته‌ایم که این خود جای تامل دارد.

وی با بیان اینکه سرعت در آزادراه‌ها بیشتر است، تصریح کرد: میزان تصادفات و خسارت‌ها نیز مانند آمار فوت شدگان کاهش چشمگیری داشته است و افتتاح این ساختمان امنیت را به همراه خود آورده و افزایش خواهد داد.
انتهای پیام/